Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futómű beállítás után jobbra...

Futómű beállítás után jobbra húz az autó?

Figyelt kérdés

Kormányösszekötő rudat meg gömbfejeket cseréltettem elől az autón, egyből elvittem futómű beállításra és azóta ha nem fogom a kormányt húz jobbra keményen.


Előtte tökéletes volt….



2023. márc. 17. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keréknyomás rendben? Akkor elb*szták a futómű állítást.
2023. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul állították be. Ha hátul is állítható, de ahhoz nem nyúltak, csak az elejéhez, attól is lehet rossz.
2023. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Guminyomás jó, mind a 4 gumit felfújtuk 2,2 barra, de ugyanúgy nem jó.

Audi a4b5 az autó

2023. márc. 17. 18:34
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt vannak az értékek, a hátsó tengelyen nincs tűrés közt, pedig azon is állítottak. Akkor most mi a gond ? Hàtul is cserélni kell valamit a futóműben ? Azért nem tudta a gép jól beállítani?

2023. márc. 17. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Papír szerint rendben van. Nem a legprecízebb munka, de bőven elég jó ahhoz, hogy ne húzzon félre.


Véletlenül nem elektromos (rásegítéses) szervó? Pont múltkor jártunk így, hogy bejött valaki futóműállításra, hogy húz egyik oldalra az autó, beállítottuk, de utána is csinálta. Viszont egyértelműen érezni lehetett a kormányon, hogy nem a futómű viszi oldalra, hanem az elektromos rásegítés folyamatosan jobbra lökdösi a kormányt, mert a kormányszögérzékelő 0°-a és a valós kormányközép között eltérés volt. Géppel ki kell olvasni a kormányszögérzékelő értékeit, aztán újra kell kalibrálni, hogy a valós kormányközepet tekintse 0°-nak, utána jó.


De csak egy tipp.

2023. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Megmondom őszintèn nem tudom, hogy az e, 99 es évjáratú autó, akkoriban nem tudom tettek e màr ilyet. Könnyű tekerni a kormányt az tény,de előtte nem csinàlta ezt. Tökételesen középen állt, most a kormány is enyhén balra áll, csak úgy nem húz jobbra a kocsi…

Visszafogom vinni jövő héten csinálják meg..

2023. márc. 17. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!