Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szereted a benzin meg a...

Szereted a benzin meg a gázolaj szagát?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 11:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindkettőt szeretem.
A gázolajét szeretem, a benzinét nem.
A benzinét szeretem, a gázolajét nem.
Nem, mindkettő rettenetesen büdös számomra.
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem, a kipufogógázét viszont szeretem.
2023. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Micsoda kérdés, kb 10 éves gyerek színvonal.
2023. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
#1 Régi jó kétütemű Wartburgé azért eszembe juttat pár emléket... :D De azért kíváncsi lennék, hogy ezt a mondatot megismételnéd-e ha beraknálak egy szakadt olajzabáló 1.9 TDI mögé. :D
2023. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3: No azért annyira nem, hogy beüljek egy kisszékre egy verda mögé és szagolgassam, de ha csak úgy megcsap, azt nem bánom. 😁 Volt egyébként 2 ütemű Wartburg a háznál, nem is egy, szal tudom, miről van szó.
2023. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, meg a hidegen beindított dízelnek a kipufogógáz szagát, amikor már xarok a porlasztó, a benzines is, főleg amikor már csipegeti az olajat. Meg a féktisztítót, a tömítőpasztát is.
2023. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
maradok a púderezett p.nánál tesó.
2023. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha már a kipufogógáz szóba jött: gyerekkoromban én is szerettem pl az IFA-k kipufogófütjének a szagát. Mindig csodálkoztam, mikor más meg azt mondta rá, hogy büdös. De ma már nem szeretem.

2T Wartburgokhoz, Trabantokhoz nem volt szerencsém. Már a 80-as években is Ladája volt a szüleimnek. Viszont a jó kis Robi50 2T kapagépnek a szagát még most is fel tudom idézni magamban. Még általános iskolás kissrác voltam, amikor már a faterom megengedte hogy kapáljak, adapterrel fűnyírózzak vele. Nekem meg már akkor ez volt a legjobb "játékom". :)

2023. márc. 18. 14:07
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Undorító büdösnek tartom mindkettőt. Nem igazán tudom elképzelni, hogy hogy lehet szeretni egy mérgező anyagnak a szagát.
2023. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Nem mérgező a benzingőz. Gyulladást tud kiváltani (bőrre kerülve bőrgyulladás, belélegezve tüdőgyulladás, stb), de nem mérgező. Természetesen nagy mennyiségben halált okoz, ahogy a víz és az oxigén is, mégsem hívjuk őket mérgező anyagoknak, mert az ehhez szükséges mennyiség a meghatározott érték felett van (sokkal).


Azt meg főleg nem értem, hogy szerinted milyen összefüggés van az illat és az élettani hatás között. Nagyon sok rendkívül veszélyes anyagnak jó illata van, például a cianidnak mandulás. Attól mert megöl, attól még lehet jó illata.

2023. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Revolúcióbiológus ***** válasza:
#9: Tele van elégetlen aromás szénhidrogénekkel, azok meg elég rákkeltőek. Szóval lehet, hogy a kis mennyiség miatt hivatalosan nem mérgező, de azért elég okot ad rá, hogy ne akard szeretni a szagát. Inkább menj el onnan, ahol nagyon erősen érzed.
2023. márc. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!