Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem szabad az Autóban...

Tényleg nem szabad az Autóban ütközésig kitekerni a kormányt?

Figyelt kérdés

Az oktatóm anno tiltotta, azt mondta tönkre teszem a szervokormányt az autójában.

Azóta is görcsösen figyelek erre.

De senki mástól nem hallottam ilyet.

Persze nem azt mondom hogy izomból csattanjon vég állásban ezentúl, de ha néha mégis máig kitekerem és ütközésig nagy baj lehet belőle?



2023. márc. 18. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tudod tönkretenni.
2023. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez új.
2023. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja. lehetne mondani, hogy a szervószivattyút terheli, ha a kormányt végállásnál húzod tovább, de nem tudja fordítani a kereket, de nem lesz tőle baja
2023. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Naponta ütközésig tekerem, hogy rá tudjak állni a bejárati kapura.
2023. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgok ezek. Logikusan azt mondanám, hogy ha ez ártana az autónak, akkor le kéne tiltani: ne addig lehessen, hanem picit előtte akadjon el a kormány.

Viszont emlékszem, régi autómban (Mazda 323) a leírásban benne volt, hogy maximálisan kitekerve ne tartsuk a kormányt 5 másodpercnél tovább. Nem részletezte, hogy miért ne, ill. mi történik, ha mégis rendszeresen ilyet teszünk. Mostani autómnál (Toyota Corolla) nem olvastam ilyet. Mindkét autó szervokormányos.


Azzal rosszat biztos nem csinálsz, ha elolvasod a műszaki leírást. Ha abban nem találsz ilyet, akkor bátran csinálhatod; ha olvasol valami korlátozást, akkor azt lehetőleg tartsd be.

2023. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi, teljesen hidraulikus működtetésű szervókormánynak árt, ha sokáig van végálláson.

Ilyenkor elvileg melegszik a szivattyúban az olaj, mert nem tud cirkulálni. Régebben egy szaki mondta is hogy azzal tönkre lehet tenni egy ilyen szerkezetet, ha a kormányt kitekerjük végállásba a motort pedig magas fordulaton járatjuk.

2023. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet tekerni. Az már kevésbé jo neki ha vegallasban meg erolteted is, tehát ott már ne eroltesd tovább. De semmi baja se lesz
2023. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De nyugodtan el lehet tekerni teljesen, csak ne b*zd oda. Az én oktatóm, is rámszólt ezért anno, de csak akkor amikor nem éreztem a dolgot még és állat módjára tekertem aztán úgy odavertem a végén, hogy csak nyekkent. Miután enélkül a mutatvány nélkül már tudtam rendesen kormányozni mondta is, hogy tekerjem amíg lehet.
2023. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:
100%

A kormányműveket hozzáértő emberek megtervezték, kiszámolták, majd lemodellezték, végül elkezdték sorozatban gyártani.

Erre jön egy okos oktató -kérdőjeles általános iskolás fizikai ismereteivel- és kijelenti, hogy nem jó. 😲

Ha igaz az T. oktató úr aggálya, akkor vajon miért három és fél fordulat a személyautóknál általánosan elfogadott kormányzási lehetőség -végállástól végállásig- és miért nem kevesebb?

Talán valamennyi tervezőmérnök ostoba, és csak az említett oktató ismerte föl a problémát?


Nem hinném..........

2023. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez valami olyan lehet, mint a ne hagyd 20% alá merülni a telefonod és ne töltsd 100%-ig.


Az tény, hogy kezdő vezető aki nekiáll lendületből tekerni rendesen oda tudja verni a végállásnál. Ami nyilván nem jó ha minden nap megcsinálják 50-szer.


Mondjuk nekem az oktatóm azt is megmondta, teljesen jogosan, hogy nem tépjük, cibáljuk a váltót, nem a farkunk az, hanem finoman beváltunk az adott fokozatba.

2023. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!