Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fulladozhat az autó...

Mitől fulladozhat az autó hidegen? Sebességváltáskor tiltásig miért pörög fel?

Figyelt kérdés

Sztori: 8 éve van már meg egy 2008as swiftem.

Sosem volt vele baj motorilag, de tegnap ismét olajat cseréltem benne.

Másnap mikor munkába indultam a motor kipufogója köhögött, a motor fulladásig/hibauzenetek kidobasaig ment le 1000 alá, majd újra erőre kapott és pörgött normálisan, de ezt megcsinálta 10 másodpercenként míg meleg nem lett.

Hazainduláskor is ugyan ez, ám egy körforgóban olyat csinált, hogy kuplung benyomáskor tiltásig felpörgött 2 masodpercre, majf vissza normál állapotba. Ezt 2x-3x megcsinálta.


Ami más volt a megszokottnál az a légszűrő volt, abból küldtek most másféle mintázatút. Lehet hogy ez és a más légáramlás okozza ezt?

Kikukázom a régit és kipróbálom.

Annyi a különbség, hogy a régi sima szelvényesen bordázott volt, az új meg ilyen rácsos.

Vagy ettől független lenne a baj?


2023. márc. 19. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Extrém esetben ha nem kap elegendő levegőt a motor akkor nyilván fulladozik...


Aztán, hogy az ECU ezt, hogyan reagalja le azt nem tudom.

Nekem szerencsére nincs ecu az autómban így nem is vágom a működését csak felszínesen.


Az előző szűrő visszatétele jó ötlet.

2023. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Simán előfordulhat,hogy mikor cserélted a légszűrőt,akkor valamit lerántottál. Én is jártam így, hogy egy vékony vákumcsövet véletlenül lehúztam, és onnantól megbolondult az alapjárat.


Körforgó meg egy babáknak való játék. 😉 Körforgalom amiben te voltál.

[link]

2023. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!