Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen szigorúak a...

Tényleg ilyen szigorúak a vizsgabiztosok forgalmi vizsgánál?

Figyelt kérdés
Sok rémhírt hallok, hogy milyen apró dolgokért buktatnak meg egyeseket, (pl. hátsó kerék rámegy a záróvonalra; amire tudják, ráhúzzák, hogy indokolatlan lassú haladás) hogy tízből egy ember megy át, a vizsgabiztosok pedig korruptak, stb. Kíváncsi lennék tapasztalatokra. Tényleg minden vizsgabiztos ilyen? Vagy egy kis szerencsével ki lehet fogni egy normálisat? Nektek hanyadjára sikerült a forgalmi vizsga?

2023. márc. 22. 16:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%

"apró dolgokért buktatnak meg"

Igen, csak annyi itt a tévedés, hogy nem apró dolgokért buktatnak meg, hanem szabályszegésekért. Bukást érdemlő szabályszegés = bukás, ennyi. Természetesen mikor valaki megbukik és az illető nulla önkritikával rendelkezik, akkor rögtön megy az, hogy "apró hiba", de nem a mi saját elfogult véleményünk mondja meg azt, hogy mi "apró", illetve hogy mi érdemel bukást és mi nem. Van rá egy szabályrendszer, ez alapján vizsgázott le minden jogosítvánnyal rendelkező.


"tízből egy ember megy át"

Erősen kétlem, hogy ez a statisztika valós lenne.


"a vizsgabiztosok pedig korruptak"

Sajnos nem tudom azt mondani, hogy nem léteznek még mindig, de mára nagyon-nagyon lecsökkent a számuk. Régen (20+ évvel ezelőtt) annyi volt belőlük, hogy ha bepróbálkoztál a lefizetéssel, akkor jó eséllyel sikerrel jártál, ma viszont majdnem teljesen biztos, hogy azonnal jelentenének téged az NKH-nál és egy jóidőre még a próbálkozás lehetőségét is elutasítanák.

Sokan azt hiszik, hogy a buktatásból ők plusz pénzhez jutnak és a csúnya gonosz kapzsi rohadék biztos emiatt csinálta, de nem igaz. Ugyanígy nem igaz az sem, amikor olyat mondanak, hogy az oktató csak a pénz miatt javasol plusz órákat. A vizsgabiztosok állami alkalmazottak, államilag kiosztott fix fizetésük van, nincsen semmi bónusz sem a buktatásért, sem az átengedésért. Az oktatók esetében pedig azért hülyeség ilyesmivel vádolni, mert sokkal több a tanuló, mint amennyit elbírnak az oktatók, átlagosan 1-2 hetet kell várni egy alkalomra, hogy vezethessen a tanuló, vagy akár ennél is többet. Nincs hely. Ha ő ajánl még pótórát, az nem a pénzről szól, mert attól ő nem lesz gazdagabb, hiszen ha te nem veszel plusz órákat, az ő naptára akkor is teli van, ő nélküled is végigoktatja az egész napot, szóval veled vagy nélküled, tök mindegy, a napi bevétele ugyanannyi. Nekem is volt például egy alkalom annak idején, éppen vezettem, mikor lemondta az utánam következő tanuló az időpontot, az oktató meg rögtön megkérdezte, hogy ha már úgyis itt vagyok, nem akarok-e duplázni. Akarok hát, azonnal be is telt az üres hely. Ha én nem fogadom el, seperc alatt talált volna mást, aki éppen ráért volna.


Szóval a lényeg az, hogy ezek hülyeségek. Még rémhírnek sem nevezném őket, egyszerűen csak a felindult, túlzó, cinikus viselkedés az éppen megbuktatott tanulóktól, akik nem ismerik el a saját hibájukat.


Ja és még valami: a forgalmi vizsga hasonlít a KRESZ vizsgához. KRESZ vizsgában is van ugye ponthatár. Benézel egy-két 1 pontos kérdést, attól még átmész a vizsgán. A forgalmi ugyanilyen, a vizsgabiztos papírján ott vannak a különböző feladatok és elvárások, mindegyik máshogy nyom a latba. Ha vétesz egy VALÓBAN apró hibát, attól még lehet sikeres a vizsga.

2023. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Én harmadjára mentem át.

Első alkalommal idegesség miatt hibáztam, záróvonal és gyalogos is volt. Jogos.

Másodjára kib*szott velem a vb, más irányba mentünk, mint az útvonal, amit húztam. Oktató is mondta, hogy ez direkt szivatás volt.

Harmadik alkalommal átmentem, bár a vb azt mondta, reméli valaki oldalról belém jön a körforgalomban, meg hogy ezek a mai fiatalok csak száguldozni tudnak, meg érdekes jövő elé nézünk...oktatómmal csak néztünk egymásra, miután elviharzott az úr.

2023. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Bár hozzáteszem, hogy tényleg olyanért is húznak vonalat, ami nettó hülyeség - nálam mind3 próbálkozásnál behúzták többször is, hogy élesen váltok sávot, pedig nem rángattam a kormányt...
2023. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Biztos akad köztük olyan mint amit le írtál, de szerintem a többségük ugymond "normális". Aki forgalmi vizsgára megy ne a vizsgabiztossal foglalkozzon, hanem a vezetésre figyeljen, és nem lesz semmi gond!
2023. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg minden vizsgabiztos ilyen?"

Nem... a vizsgabiztosok is emberek, van közöttük szigorú, nem vitás, hogy olyan is, aki szereti fitogtatni a hatalmát, de vannak engedékenyebb vizsgabiztosok, sőt olyan is, aki még segít is a vizsgázónak.

Az a szerencse faktor, hogy milyen vizsgabiztost kap a tanuló, és milyen napja van, mert egy nyugodtabb vizsgabiztos is lehet paprikás hangulatban.

Sok vizsgabiztos egyébként oktató is, és kb olyan vizsgabiztosként is mint, amilyen oktatóként)

Az oktatók a vizsga előtt, miután megtudják, hogy ki lesz a vizsgabiztos, sok információt tudnak, mennyire szigorú, mire "érzékeny" az adott vizsgabiztos, sőt azt is, hogy merre szeret kitérőket tenni. Ezért is hasznos a vizsga előtt egy rövid gyakorlás.

Azt viszont egyértelműen tudomásul kell venni a vizsgázónak, hogy a forgalmi vizsgán minden előírást, szabályt be kell tartani... ha ráhajt a záróvonalra, a vizsgabiztosnak joga van azonnal megbuktatni, közlekedési szabályt sértett indokkal. Ahol pl elvárás a körültekintés, látványosan kell azt megtenni, ha nem mozdul a feje a vizsgázónak, még az engedékeny vizsgabiztosok is úgy tekinthetik, hogy elmulasztotta a körültekintést (mivel nem láttak semmi arra utaló jelet)

2023. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha közlekedési szabályt sértesz (pl. záróvonal átlépés), az bukóok. Ez így van a pontozólapon, nem a vizsgabiztosnak a kedvén múlik.


Persze biztos van olyan nagy ritkán, hogy a vizsgázó nem szimpatkus a vb-nek és így egy mondvacsinált indokkal megbuktatja, de ez a ritkább. Általában az vizsgázó túlzott önbizalma miatt nem fogadja el, hogy hibázott és a vizsgabiztosra akarja fogni a bukást.

2023. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatóm csak annyit kért, ne fulladjak le. Még ki sem tudtam állni, már lefulladtam. Annyit mondott a vizsgabiztos, hogy nyugalom, induljak el szépen, a lámpalázat hagyjam nyugodtan a parkolóban. Csináltam bakikat, de ezek inkább technikai dolgok voltak. Parkolásnál főleg. Amikor már a forgalomban voltam, igyekeztem betartani a kreszt, és nem lefulladni. Egyszer jelezte, hogy nem kell ennyire lassan mennem, és ennyi. Átengedett, annyit mondott, megelőlegezi a bizalmat, mert érzi hogy inkább csak nagyon izgultam.
2023. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%
Kenni kell, még a vizsgára se muszáj elmenni.
2023. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Olyanokért húznak meg amiért a való életben a sün is kivenne...
2023. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Én jelenleg egy Budapesti autósiskolában küszködök a jogsival. Itt szinte mindenki arról számol be hogy 3-4 alkalommal buktatnak meg a forgalmin mielőtt végre sikerül, 50-60 órával húznak le, és ez idő alatt sem tudnak rendesen felkészíteni a vizsgára. Sajnos én is nagyon megszívtam velük, most buktam meg először forgalmin és valószínű hogy nem ez volt az utolsó :/
2023. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!