Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis ciripelő-féle hang jön a...

Kis ciripelő-féle hang jön a motortérből amikor benyomom a kuplungot. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A kuplung elvileg olyan 15 ezer km-el ezelőtt lett cserélve.

Nagyon halk egyébként, csak akkor hallom amikor otthon vagyok (városon kívül lakom), és akkor is csak akkor ha lehúzom az ablakot, egy helyben állok, benyomom és fülelek. Szóval abszolút nem hangos, meg nem is fülbántó a hang.


Kinyomócsapágyra tippeltem, de új kuplunggal nem kellene azzal baj legyen, nem?



2023. márc. 28. 09:35
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
Kérdés mit cseréltek? Ha csak tárcsát és visszakerült a régi kinyomó csapágy és szerkezet, akkor ott a gond.
2023. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szokták úgy cserélni a váltót, hogy a csapágyat meg ott hagyják vajon?

Pedig azt hiszem az pont az olcsóbb alkatrész.


Elviszem egy szerelőhöz, hogy hallgassa/nézze meg inkább, mert nem tudom biztosra.

De remélem nem nagy a gond 😬


Köszi a választ :)

2023. márc. 28. 13:01
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:

Az a legolcsóbb, persze.

De van, hogy csak tárcsát cserélnek, vagy rosszul lett összerakva.

Van, hogy olajcserénél elfelejtik kicserélni az olajat. 😬

2023. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok autónál vannak perselyek, amikből az olaj, zsír kiszárad. Valaki nyomkodja a kuplungot, te meg hallgasd honnan jön a nyikorgás. Simán lehet, hogy wd-40 olajzással megszüntethető a hang, mert olyan helyről jön.
2023. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Egy ismerősömnek meg kikötötték a rádióját olajcserekor és nem dugták vissza neki 😅


#4 Az jól hangzik, jó lenne ha ennyi lenne a baja 🤩

Majd kipróbáljuk, köszi.

2023. márc. 28. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!