Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Duster vagy Opel Meriva?

Dacia Duster vagy Opel Meriva?

Figyelt kérdés

Mindkettő 2010 vagy 2011, benzines...

A lényeg, hogy strapabíró, megbízható autó legyen.



2023. márc. 29. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Akkor Duster.
2023. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Amelyikben láncos motor van.
2023. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Duster
2023. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

#2: szerintem nem éri meg olyan sokkal jobban az Opel a láncos motorjával, nincs nagy különbség élettartamban a Renault szíjashoz képest, viszont annyival drágább is a csere, nem lehet nyerni, csak költeni a pénzt :D


Milyen a felhasználás jellege? Ha nincs szükség a hasmagasságra, én az Opelt mondanám, kevesebb benzinnel elleszel. Fenntartásban hasonló kategória, mondjuk olcsó kategória, léteznek robusztusabb darabok, de nincs ezzel baj. Merivánál 2010-ben még előfordult a régebbi "A" generáció, én lehet azt venném legelőre, olcsóbban van hozzá minden, mint az újabban bevezetett típusokhoz, ezt csak általános alapigazságként. Típushibák mindkét típust érintik, mint minden autót, abban nem tennék nagy különbséget. Esetleg ha van bejáratott szerelő, őt is meg lehetne kérdezni, melyik motort ismeri jobban, hosszú távon az is sokat fog számítani. Későbbi "B" Merivánál a turbós motort és M32 váltót kerülném. Az adott típusok facebook csoportjaiba lépj be, mérd fel, mik pontosabban a jellemző meghibásodások, ezekből tudsz írni egy kis listát, mit kell megnézni vásárlás előtt az adott kocsin, sokat spórolhatsz vele.


Hogy komolyan vehető legyen a bő egy literrel kisebb fogyasztás, amire gondolok, spritmonitor linkek valós használók fogyasztási adataival:


[link]


[link]

2023. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Ha jót akarsz magadnak, nem veszel dácsiát. Förtelmes szarok.
2023. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Dacia egy fokkal jobb mint az opel.
2023. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ. Melyik robosztusabb darabra gondolsz? Vásárlás előtt állok, de simán hallgatok más tanácsára, mert nem vagyok biztos a döntésemben. Köszönöm mégegyszer. 😊
2023. márc. 29. 20:05
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
5-os!!! Még mindig jobbak, mint a mai germán hulladékok. Németország 20 éve kb az autógyártás legalja, érted??
2023. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Élükön a Bayerische Müll Wagennekkel, a világ egyik legmegbízhatatlanabb autó márkája az Alfa, Lancsia csodakkal...
2023. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 És én írtam olyat, hogy azok a jók? Mert én nem emlékszem rá...


A Dacia egy ipari hulladék, pont. Nem poénból olyan olcsók. Olcsó húsnak híg a leve. Rettenetesen gyenge a futómű ahhoz a magas súlyponthoz, olyan mint a hajó, 80-nál halálfélelmem volt benne. Belső anyaghasználat szót sem érdemel, úgy csörög-zörög minden, mint ha egyetlen csavar vagy patent sem tartaná az elemeket. Biztonság tekintetében siralmas, 2-3 csillagokat, meg 50-60%-ot kap minden Dacia a sofőrvédelemben, utas/gyerek/járókelő biztonság meg sokszor csak 20-30%, de ez sem meglepő, az a relatív "nagy" Duster vagy másfél tonnával könnyebb, mint az én Astrám, mert ugyebár semmi anyag nincs benne, ezért is szar a törésteszt. A motorokról nem ejtek szót, pedig tudnék, de ez mindig kényes téma volt, ne menjünk bele.


A Dacia szar. Ez egy tény. Akit a hibái nem érdekelnek, hát akkor vegyen Daciát, engem nem zavar. De a kérdés most ugye konkrétan azt kérdezte melyik a jobb, a Dacia soha semmiben nem jobb semminél (csak árban...), ez pedig egy tény. Nem vélemény.

2023. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!