Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itthon a kocsi státuszszimbólum?

Itthon a kocsi státuszszimbólum?

Figyelt kérdés

Legalábbis az én ismeretségi körömben sajnos az.


Nekem nincs saját autóm,0-24-ben a napi és privát használatra a céges

Dacia Dokker Van-t használom már 4 éve.


Őszintén engem annyira nem is motivál,hogy saját autóm legyen,de mikor ezt más megtudják hogy daciával járok és még csak nem is a sajátom, hát finoman szólva megmosolyognak.



2023. márc. 9. 12:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerőseim pont lesz@rjak,soknak kocsija sincs.(Van saját autom)
2023. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Sokaknál az, igen. Ezért vagyunk a 15-20 éves Audik országa.
2023. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz vele, ilyenek az emberek.
2023. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
44%
Nem. Vannak olyan rétegek ahol az, és bizonyos mértékben érthető is, de az autó csak egy kellék a mindennapokhoz. Akinek egyébként nincs sok pénze és vesz egy romhalmazt amit a szentlélek tart össze, lelke rajta.
2023. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
30%

4-es vagyok, kiegészíteném:

Én személy szerint egyébként elég sokáig nem vettem autót, gondoltam kímélem a környezetet meg a pénztárcámat is, munkával foglalkozom vezetés helyett, de nekem az a tapasztalatom, hogy vonaton, buszon, egyre aljadékabb emberek vannak, és elég hamar meguntam hogy alkesz csövesekkel meg narkósokkal kell együtt utazgatnom akik nem ritkán oda is jönnek magyarázni valamit

2023. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem csak így van itt, hanem Németben is.

Az, hogy saját háza, lakása nincs, nem számít, az a lényeg, hogy megvan az E osztály meg a 6-os , aztán semmi nem számít.

Az se baj, ha 3 utcára van a munkahely és 5 percet autózik.

2023. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

A státtuszszimbólum az a prémium autó, a 20 éves Suzuki nem az.


Az autó itthon egy kényelmi eszköz a többségnek, nem státusszimbólum, mert a többség nem új és nem prémium autóval jár.

2023. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A bátyám vett most egy

18 éves BMW-t

BMW 530i

3,5 millióért

Ő mondogatja azt,hogy mióta megvan neki, azóta máshogy néznek rá a nők.

2023. márc. 9. 13:45
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az, mert sok más országhoz hasonlóan autós társadalom vagyunk. A legtöbb embernek még akkor is az autó az egyetlen valid opció a helyváltoztatásra, ha csak 5-10 perccel több a tömegközlekedéssel, vagy biciklivel eljutni adott helyre, és még előnyei is vannak (megihatsz egy sört ha olyan kedved van, nem kell parkolót keresni, nem fogja senki rányitni az ajtót stb stb). Kicsit kényelmetlenebb, mert meg kell mozdulni, hát akkor autó.


Benne van ebben még kicsit szerintem a rendszerváltás is, bár az a generáció aki ezt felnőtt fejjel megélte már nem hiszem hogy nagyon jampizik az autóival, de valamennyire lejutott ez a fiatalabbakra is - ha van jó autód király vagy, és látja mindenki az utcán is hogy király vagy. Legalábbis ezt hiszed ahogy a 15 éves Audiddal vereted gyökkettővel a Hungárián a dugóban. Ha helyette a metrón ülnél és gyorsabban érnél be, akkor nem látná a sok ismeretlen a 15 éves Audidat és hogy neked az van, ugyebár.

2023. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

@8, hát ha őt az ilyen nők érdeklik akkor meg is érdemli, már ne is haragudj.


Nekem is volt tényleg szép állapotú öreg BMW kabrióm, természetesen voltak lányok akik megjegyzéseket tettek vagy csak nagyon néztek benne, az akkori hétköznapi használatú kis Volkswagenemben erre egyszer sem volt példa mert miért is lenne.


De egyetlen egyszer sem gondoltam rá hogy na most megállok és felszedem valamelyik lányt akinek láttam hogy tetszik a verda. Ahhoz azért kicsit egyszerűnek kell lenni.

2023. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!