Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999 KIA Pride 5. ajtó balolda...

1999 KIA Pride 5. ajtó baloldali oszlopába van szerelve egy érdekes szerkezet, amire három cső van rácsatlakoztatva. A csövek úgy néznek ki mint a vékony üzemanyag cső. Van rajta egy olyan szelep is, ami egy irányba engedi a levegőt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Húzd szét aztán nézd meg mi nem működik utána.
2012. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát most full szét van szedve az autó, bakokon áll,küszöbök levágva, hátsó doblemezt most építem újra. Én valami fékerő szabályzóra gondolok,ami figyeli a kocsi dőlésszögét,de ez csak tipp.
2012. máj. 11. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem fékerőszabályzó lesz az biztos, nézd meg honnan jönnek a csövek, az segít. :D
2012. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha vákumcsö és a csomagtérajtó melletti oszlopon van akkor lehet a központi zárhoz van köze .Ha vízcső akkor ablakspricnihez vezet.Bár ha leköveted merre megy többet megtudsz.
2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha,alakul.A központi zárra nem is gondoltam,de ott van ahol az egyik válaszoló írja. Ugyanolyan fémcső megy hátra a motortértől,mint a fékcső,csak a benzinbeöntő alatt gumicső van mind a háromra rátolva. Elektromos vezeték egyáltalán nem megy rá.Valami vákumos cucc lesz az biztos,mert van az egyik csövön olyan szelep,mint a vákumos fékrásegítőnél is szoktak alkalmazni,hogyha leáll a motor,akkor is maradjon fékezéshez valamennyi vákum. A gyanús az,hogy két csavarral van rögzítve, és úgy hogy véletlenül sem lehet fordítva felszerelni.Az egyik helyre be kell tekerni a 6-os csavart,a másik helyre meg rátekerni a 6-os anyát. Az ablakmosó tartály a jobboldalon van,és azt még azért felismerem.D: Lényeg hogy riasztó nincs a kocsiban,de központi zár és Immobiliser viszont van. Akkor ehhez lehet köze? A mindegyik választ köszönöm,és ha esetleg az utólag leírtak alapján még valami beugrana,azt előre is köszönöm,ha megírjátok.
2012. máj. 12. 18:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja,jelenleg olyan helyzetben van a kocsi,hogy nem tudom lekövetni.
2012. máj. 12. 18:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Az üzemanyagtankra megy. Végképp nem értem.Elektromos vezeték egyáltalán nincs,max.csak azt érik el vele,hogyha megsérül vagy elöregszik a gumicső,akkor megteljen benzingőzzel az autó. Vagy tud valaki mondani ötletet mire jó? A két szélső a tank aljában két oldalt van rátolva,míg a középső felülre,ahonnan a szívócső mellé egy másik kivezetésre. Az oké hogy vannak hullámtörő lemezek a tankban,de ezt ha valaki nekem megfejti,hát megköszönném. Egyébként lehet hogy vissza sem rakom,csak lezárom a kivezetéseket.
2012. máj. 17. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja ,akkor ez tankszellőztető ,ne legyen benne vákum vagy túlnyomás.Jó ha vissza van az téve.Még az ezeréves japán kocsimon is volt bár nem az ajtóoszlopban.
2012. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ilyesmi lehet, de:-miért az utastérben helyezték el? És egyébként légmentesem le van zárva az egész. Szellőzni a tanksapkánál kéne neki,egy erre a célra kialakított furaton. Bele sem merek gondolni,ha megreped az egyik gumicső,és az utastér megtelik egy nyári meleg napon benzingőzzel,én nyitom az ajtót,belső világítás felkapcsol,szikrázik,bummm.Persze tudom hogy ez már túlzás,de nem értem,hogy miért olyan fontos az? Akkor inkább hegesztek a tank beöntő csővére egy kis fémcsövet.rádugok műanyag csövet és levezetem a futómű alá,ahogy ezt Európában szokták. Azért köszönöm a segítő szándékotokat,mindenki kap egy zöldpacsit,persze aki úgy gondolja,annak még várom a válaszát,és előre is köszönöm
2012. máj. 19. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a tankolás közben fellépő nyomásváltozásokat egyenlíti ki mert arra a zárósapka ugye nem jó.Nem hinném hogy balesetveszélyesebb mint a motortérben a forró fémek és rengeteg kis és nagyfeszültségű kábel között futó benzincső.
2012. máj. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!