Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum hány éves autót...

Maximum hány éves autót vennétek napi használatra?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 15. 01:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha a kérdésre akarok válaszolni akkor 13. A válaszom.

Egyébként meg ár / állapotot néznék, meg persze a márka / típus, nehogyvmi híresen rossz autót vegyek.

De igazából úgyis pénz kérdése az egész.

Fiatal fapad gyenge kisautó vs öregebb nagyobb erősebb jobban felszerelt autó

2023. ápr. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Napi használat és napi használat között is van különbség. Nem mindegy hogy ez városon belüli pár km-es futkosásokat jelent, vagy Európát ingázod át rendszeresen.

Valamint közhely, de az autók állapota és felszereltsége sem feltétlenül arányos a korral. Egy 15-18 éve full felszereltségű autóval még ma sem kell feltétlenül szégyenkezni, míg újonnan is kapsz pl fapados, kényelmetlen autót. Hasonlóan egy 20 éves autó is lehet teljesen üzembiztos, rozsdamentes, patika állapotú és egy 5 éves is lehet széthajtott.

Általánosságban nem lehet válaszolni a kérdésedre, konkrét példánytól függ.

2023. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Ott a pont 12! Az jelenlegi 19 éves autótból is gyártottak full extrásat abs esp... Stb. Viszont az enyém ez nincs sőt a klímát sem használom. Nekem pl k@rvara nincs szükségem csak egy minimális elektronikára kp, zár, elektromos ablak/tükör. Egy részt tudok vezetni, másrészt ami nincs az nem tud elromlani. Valamint egy jó kis japán láncos motor hajtja. De kib@szottul függ az állapot, mint ahogy ez emberek kora egészségségi állapota is nagyon változatos.
2023. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13

12-es vagyok. Nekem 18 éves autóm van. A kanyarkövető bixenon fényszórótól kezdve, a fény- és esőszenzoron, tempomaton, állófűtésen, fűthető gerinctámaszos félbőr üléseken, digitklímán, progresszív elektronikus aktív lengéscsillapításon át, a radarokig és fedélzeti navigációig minden megtalálható benne. ABS, ESP, visszagurulásgátló, TPMS (akkor még messze nem volt kötelező), összes tükör, ablak elektromos, evidens ehhez a felszereltségi szinthez. És ez nem valami nagy presztízsű ex-prémium autó, hanem egy tök átlag alsó-középkategóriás kocsi. Csak akkoriban a magánszemélyek meg a cégek is inkább a belépő szintű legolcsóbb alap kivitelt vették, ennyire felextrázva nagyon ritka volt akkoriban.

Én ezeket az extrákat ki is használom. Mert bár öreg autó, a mai napig főleg hosszabb utakra járok vele. Nyáron autópályán megfőnék, vagy megsüketülnék klíma nélkül. Ősztől tavaszig szinte csak sötétben járok, ezért látni is szeretek. Órákon keresztül ülök az autóban, így az sem hátrány, hogy nem alap hokedlik vannak benne. 18 év alatt semmilyen extra nem romlott el. De ha mégis beütne valami, simán megjavíttatnám, nem dőlnék a kardomba.

Én a láncos motorral már befürödtem. Típushibás volt a vezérlés, bőven idő előtt kellett cserélni. Ehhez meg vagy ki kellett venni a motort, vagy mindent is bontani, kibelezni a fél motorteret. Így jobban bízom a szíjban. 100.000 km-enként csere, relatív olcsón, gyorsan, nem kell semmit szétbombázni. Csendesebb, egyszerűbb.

2023. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak új autót veszek.
2023. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
5 éves az enyém, napi 100 km-t megyek vele. Mondjuk pont városi kisautó, de még vagyok vele elégedve.
2023. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a lényeg, hogy német prémium legyen, tökmindegy hány éves.
2023. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!