Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es 1.2 16V Puntom (mk2,...

2001-es 1.2 16V Puntom (mk2, csíklámpás) a következő tüneteket csinálja az elmúlt hetekben. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Eleinte kopogott, dadogott a motor indításkor, pár mp.-ig, (néha-néha) aztán abba maradt a kopogás és szépen kisimult az alapjárat is, utána egy hosszabb állás után pl. éjszaka, reggel nehezen indul, vagy elindul egyszerre de egyszerre le is áll, másodszorra indítok elindul. Utána azt vettem észre, hogyha 2x adom rá a gyújtást akkor pöccre indul, gondoltam szivattyú szarakodik.

Ezután már csinálta azt is, szinte hideg motornál, hogy 2ezernél kicsit mintha befulladna a motor, nyomom a gázt és 2200 körül magához tér és el kezd jobban húzni. Ezt csinálta kb. egy hétig. Cseréltem szivattyút, semmi, ugyanaz….

Most az elmúlt pár napokban, alig akar indulni. 3-4x indítózok mire elindul. a fordulatszám indítózáskor kb. 250-350 között van. Nagy nehezen elindul, de utána ha leállítom érdekes megint pöccre elindul.

Ma ugyanez volt, csak ma kb. 10x indítóztam mire elindult… aztán megint ugyanaz, ha leállítom a motort utána még szépen eltudom indítani. De egy hosszabb állás után megint kezdődik elölről..

JA ami még fura volt számomra, hogy a vizet megszerettem volna nézni, hogy nem olajos-e, de úgy kinyomta vizet, a hideg vizet… mint amikor meleg motornál levesszük a sapkát aztán kispriccel… de ez még érthető is melegnél, de szinte a sok indítózástól meg pláne úgy, hogy a motor el se indult.. miért nyomja ki?

Még egy furcsaság, motorvezérlőmnek van egy fura hangja, nem tudom ez normális-e.

Gyújtás alatt csinálja és ilyen kissé éles sipoló hangja van.



2023. ápr. 17. 17:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!