Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldről (Németország)...

Külföldről (Németország) behozott autónál egyedül, úgy hogy nem értek hozzá hova kell menni, mennyi idő lenne nekem mindent lepapírozni adásvételnél Magyarországon?

Figyelt kérdés
Anyámék adnák a kocsit nekem, viszont a lepapírozásért az ember 80.000ftot elkér, mindennel együtt így már 300.000ftnál is többe lenne, szóval ha tehetem megspórolnám a munkadíját. Nem tudom hova kell elmennem, mit kell csinálnom, de még van kb 2 hónapom összegyűjteni minden infót. Aki csinált már hasonlót, elmondaná hogy milyen hivatalokban és mit kell elintéznem? Esetlegesen illetékek vannak e? Ha igen, azok hány ftba kerülnek. Egy Dunántúli városban lakom, volt róla szó, hogy itt olyan hivatal nincs is ami kéne, csak a megyeszékhelyen, de az meg 50 km innen, és próbarendszám kéne, azt mondták. Ezt se tudom hogy kell igényelni.
2023. ápr. 19. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

google?


Az autóbehozatal menete, lépései – az autóimport ügyintézése

[link]

2023. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még most hozzák be kérj rá német export piros rendszámot.Ha megvannak az autó papírjai utána tudsz időpontot foglalni közlekedés felügyeletnél ahol átírják a műszakit.

Utána Vám, eredetiség vizsgálat,kormányablak.

Kb két hét az ügyintézés.A

2023. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!