Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem emel ki a kuplung,...

Miért nem emel ki a kuplung, olajcsere után?

Figyelt kérdés

Vettem egy 250es yamaha wrf-et. Nem volt benne csúnya olaj, de biztonság kedvéért lecseréltem. Csere után pár üzemórára jelentkeztek a problémák, hogy nem emel ki a kuplung. Fokozatosan érzékeltem hogy baj van, mostmár szinte a lábamat törhetem a váltón, alig birom felpakolni a sebességeket.

Motul 10w40 szintetikus olajat raktam bele, nívó jó szintet mutat.

Túl sűrű lehet az olaj?

Azt tudni kell, hogy ennél az évjáratnál a motor és a váltó-kuplung olaj egyben van.

Válaszokat köszönöm!



2023. ápr. 20. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos sűrű olajat tettél be.
2023. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt nézd meg hogy a bowden neme lazult vissza valahol vagy elkezdett elszakadni.

Amúgy nagy eséllyel be van verődve a kuplung kosár és az agy.

2023. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bowdennel nincs baj, az szépen dolgozik. Hát akkor valószínűleg szétszedem, megnézem mi a baj
2023. ápr. 20. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:

2. Olajcsere előtt nem volt ilyen , csak az olaj csere után.

Sűrű az olaj akkor.

2023. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4#

Pedig 10w40 való bele, szóval más lesz a baj.

Az lehet hogy valakinek az volt a megoldása a szar kuplungra, hogy pl automata váltó olajat rakott bele és jó lett, most meg belevaló olajjal megint fennáll a probléma.

2023. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg lemérem az előző, és a mostani olaj viszkozitását, hogy mennyi lehet a különbség.
2023. ápr. 20. 14:56
 7/10 A kérdező kommentje:

Na hát szétszedtem. Ez a motul olaj olyan sűrű, hogy a lamellák teljesen összeragadnak a fém korongokkal. Tulajdonképpen ha akartam volna egyben le tudtam volna húzni az egész lamellastócot.

Érdemes lenne keverni az olajat mondjuk egy 10w50-es lágyabb olajjal fele arányban?

2023. ápr. 20. 22:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Kuplungkosár szép, nincs szétverődve, lamellák mintha újak lennének.
2023. ápr. 20. 22:09
 9/10 anonim válasza:

Az autó kuplungjának nem emelkedése vagy nem működése az olajcsere után több okból is előfordulhat. Az egyik lehetséges ok, hogy a kuplung mechanizmusában probléma van, például elöregedett vagy elhasználódott a kuplungtárcsa, vagy sérült a kuplungpedál rugója. Ebben az esetben a kuplungtárcsa és/vagy a kuplungpedál rugója cserére szorulhat.


Másik lehetőség, hogy az olajcserekor túl sok olajat töltöttek az autóba, és ez túlterheli a kuplungot, ami megakadályozza a kuplung működését. Ebben az esetben ajánlott ellenőrizni az olajszintet, és ha szükséges, leereszteni az olajat a megfelelő szintre.


A harmadik ok az lehet, hogy a kuplungrendszerben lévő hidraulikus rendszerben probléma van, például sérült a kuplungfolyadék-henger vagy szivattyú. Ha ez a helyzet, akkor a kuplungrendszerben szakemberrel kell végezni a javítást.

2023. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Ja nekem pont kedvenc autóm a yamaha wr250f

2023. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!