Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelt tényleg nem szabad...

Dízelt tényleg nem szabad venni, mert megbízhatatlan és drága az alkatrész?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, napi 100 km-t teszek meg és apám mindenáron le akar beszélni arról, hogy dízelt vegyek, hiszen az állítólag megbízhatatlan és drága a fenntartása.


Itt már ajánlottak nekem dízel H Astra-t és Corsa-t ami kicsit elgondolkodtatott, hiszen dízeles autóm sosem volt és én is mindig úgy gondoltam, hogy benzines=megbízhatóság.


Attól is tartok, hogy közeljövőben betiltják meg olvastam olyat, hogy városi használatnál nagyon hamar tönkremegy majd kuka.


Illetve azt sem tudom melyek a megbízható dízeles motorok. Benzinesnél nyilván a japán szívó, de dízelek közül csak a PD TDI-ről tudom, hogy jó, de azok meg már +350-400 ezret futott agyonhajtottak.


Szóval valaki felvilágosíthatna, hogy érdemes-e dízelt venni és ha igen, milyet, min. mennyiért? (1,5 millió a keretem)



2023. ápr. 22. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Golyóálló technika nincs. Hiaba mondjak pl a japan benzinesre, meg a regebbi vw 1.9 tdi-re is, egyszerűen nem igaz. Ha smogriadótól tartasz, akkor legyen EEURO V a valasztottad, ezzel jön az is, hogy 2010 utani kocsit nezzel.

Ha evi 20 e km csak az ingazasod kb, akkor mar siman jó a dizel. Havi 40e marad a zsebedben egy hasonlo teljesitmenyű egyszerű szívó benzineshez képest kb.

Azt tisztazdd le magadban, hogy az igy keletkezett evi fel millas előny megeri-e neked a dragabb nem tervezett szervizcehhet.


En ebben a szituban lehet az egyszerűbb szívó benzint valasztanam, mivel csak egy turbo rendberakasa, csereje kiüthet egy evi sporolast, es akkor ott van meg szamos olyan elem pl nagynyomasú szivvattyú, kettőstömegű vagy epp egy szett porlasztocsúcs, ami külön-külön stornozhat akar többet is a megtakarítasból, raadasul a javítas idejere kiesik a kocsi.

2023. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11: Teljes mértékben igazad van. Ezek fényében úgy gondolom én is, a benzines valóban jobb választás.
2023. ápr. 22. 22:15
 13/13 anonim ***** válasza:
2 Honda dízelünk is van. Még soha nem volt velük gond.
2023. ápr. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!