Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kárszakértő miért vágta be...

Kárszakértő miért vágta be késsel a kinyílt légzsákokat?

Figyelt kérdés
Az autómat totálkárosra törték a multkor egy frontális ütközéssel. Tegnap jött a biztosítótól a kárszakértő. Kért egy ollót és a kinyílt légzsákokat bevágta egy ollóval. Mit ellenőriz ezzel? Erre miért volt szükség? Nem mintha baj lenne csak kíváncsi vagyok. Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 28. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hogy ne tudják újra felhasználni Józsibá szervizeben.
2023. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy se szórakoznak vele Józsibánál, beraknak egy ellenállást és el is tűnik a hibalámpa. Én mikor megvettem a kocsimat megnézettem az összes légzsákot meg övfeszítő patront is épp ezért. Amúgy is 10 évente cserélni kelél őket amit szerintem 1000 autósból 1 ha megcsináltat.
2023. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem ellenőriz semmit, csak használhatatlanná teszi a légzsákot. Ha nem vágná be, Okos Jóska simán kiszedné a kocsiból, összehajtogatná, ahogy sikerül, azt' menne fel a jófogásra, mint kamionról leesett gyári darab, miközben hulladékról van szó, hiszen a légzsák egy használatot bír csak ki. De olyat is láttam már, hogy légzsáknyitás után a biztonsági öveket is elvágták ugyanezért, hiszen ilyen erejű csattanás után azok sem használhatóak többet, annyira megnyúlnak.

Az, hogy a GTK-s autóból ezt-azt kibont a tulaj és eladja, önmagában nem baj. A nem sérült karosszériaelemek, kárpitok, lámpák, egyebek nem okoznak kárt senkinek sem, viszont a biztonsági felszerelésekkel nagyon kell vigyázni, mert van közöttük olyan, amit egyetlen nagy csattanásra terveztek. Az ilyenek továbbértékesítését a lehetőségekhez képest meg kell akadályozni.

2023. ápr. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
#2 Persze, ha egy menthető autónál csak el akarják takarítani a légzsák hibavisszajelzőt olcsón, akkor elég belehányni egy ellenállást. Azonban ha a légzsákot nem vágják el, mint ahogy a kárszakértő tette, akkor azt vissza lehet gyömöszölni a helyére és elég jó pénzért el lehet adni, mintha az egy jó légzsákmodul lenne, közben persze használhatatlan. Ezért vágják el, hogy a retkes patkányok ne tudjanak bizniszelni vele.
2023. ápr. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért vágja le, hogy utána ne tudjanak ‘felöltöztetni’ vele egy másik autót, az-az belerakni egy amúgy ép autóba a durrant lufiszettet, mellé pár törött kasznielemet átcsavarozni, hogy amúgy hihető legyen (így is ki lehet nyomozni a turpisságot) a sztori, azt újra bejelenteni a kárigényt és felvenni a pénzt a totálkárra/légzsákszettre.
2023. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!