Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgáskorlátozottként le...

Mozgáskorlátozottként le tudom tenni az A korlátlan motor jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott vagyok kerekesszékkel közlekedek, szeretném le tenni az A korlátlan jogosítványt van ismerős aki 3 kerekű nagy motor vezet ilyen helyzetben csak Ő neki még az előtt meg lett a jogsija mielőtt kerekesszékbe kényszerült, nekem az a kérdés hogy ebben helyzetben ezt meg tudom e tenni? Személyautót már vezetek.

2023. máj. 3. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, de csak háromkerekűvel. Nem tudom van-e olyan hely ahol van háromkerekű oktató motor, ha nincs, akkor vegyél egyet és saját motoron tanulsz majd.
2023. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy tudnád?
2023. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csakis saját motorral, és szerintem különleges engedély is kellhet a közlekedésfelügyelettől a rutinvizsga miatt,mert nem tudom elkepzelni,hogy egy 3 kerekű motorral hogy lavíroznál a rutinpályám, ahol el se fér. (gondolom te fix háromkereküvel mennél, nem olyannal aminek elöl van dupla kereke,de ettől még dönthető.) Tehát azt valahogy ki kell hagyni, és csak forgami vizsga, meg persze kresz.
2023. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tartom kizártnak, de Magyarországon nem lesz egyszerű. Ha komolyan gondolod, akkor biztosan kell szerezned/venned egy háromkerekű motort, mert sehol nincs ilyen az oktatóknak. Előtte érdemes lenne tájékozódni az ügyintézésben is, mert fix, hogy kell valamilyen speciális engedély.

Komolyabb motoros kultúrával, és kisebb bürokráciával rendelkező országokban (USA, Németország, Anglia) ez sima liba lenne, de itthon...hát. Sok sikert!

2023. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 "USA" és "kisebb bürokrácia" lool Egyszer menj már be egy DMV-be.
2023. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!