Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell felkapcsolni a...

Miért kell felkapcsolni a tompított fényszórókat lakott területen kívül?

Figyelt kérdés
Nappal, jó látási viszonyokban mi a pontos oka?
2023. máj. 5. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

eredetileg svéd találmány, eleinte itt nem is értettük, mit akarnak ezzel...aztán a jobb láthatóság érdekében megszoktuk. nagy ötlet, pár ezer baleset elkerülhető lett..jobban látszunk, főleg az északi országok hosszú, borus teleiben...na meg itt is.


Kb 1975 ös az ötlet, úgy, mint a biztonsági öv itteni bevezetése.

2023. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert így nappal is jobban látható az autó. Ha saját fényforrása van, messzebbről észleled, mintha csak a róla visszaverődő fényt látod.
2023. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha fel van kapcsolva a fényszóró, könnyebben észrevehető az autó és a sebességét könnyebb behatárolni.
2023. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

Könnyebb a francokat behatárolni a sebességét. Valaki megmondja hogy az éppen 80, 120, vagy 160? Szuperképessegek a magyar közutakon komolyan ekkora parasztvakítás már régen volt.


Ennek egyetlen célja van, hogy legyen valamiért büntetni, mert a nappali világítás a legjobban megosztja a közlekedőket. Megjegyzem én soha nem kapcsoltam be sehol a lámpát ha nappal jó látási viszonyok voltak. Az emberek már nem tárgyakat hajlandóak észre venni hanem fényszórókat. Totális elbutulás az egész.


Ráadásul ami házak között látható az a pusztán ugyanolyan látási viszonyok között már nem látható. Qva érdekes nem? Ostoba szabályok ostoba embereknek. A sok hülye még tekergeti a kapcsolót mintha ökölszabály lenne. Jah és ez azt eredményezi hogy a reggeli szürkületben megy a határig 300 métert majd csak ott pattintja a lámpát. Most már este is világos van ezért városon belül vagy falvakban akkor is kivilágítatlanul jönnek. Na akkor mit mérsz fel a sebességén?


Én mindenesetre nem tartom be és akinek ez nem tetszik csináltasson szemüveget. Átmegyek Ausztriába és nem kell a hanyatló nyugaton. Vagy Horvátország ahol csak télen kell állandóan.


Lehet kicsit olvasni lejjebb


[link]

2023. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a "nappali, jó látási viszonyok" sokat változnak nappal is, és 18-99 életkorban is.


Drága a tompított izzó? Nehéz egy mozdulat felkapcsolni?

2023. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#4


Szerinted büntettek valakit valaha emiatt?


Miért nem adod meg az esélyt, hogy az ideiglenesen beszédült cukros beteg, aki az utat sem látja, legalább a két fenypilácsra észbe kapjon?

Nem neked kell látnod, hanem látszanod kell.

2023. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

mert az emberek butulnak, és butítják őket, aki kuka fényes nappal nem vesz észre egy autónyi tárgyat, az NE vezessen szerintem!!!


Lehet X-elgetni, úgyis fogtok.

2023. máj. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Tessék neked a magyar gondolkodásmód. Nehogy 200 forintot elköltsek égőre kétévente és jobban látszódjak az úton. Inkább jöjjön nekem a józsi és majd hónapokig autó nélkül legyünk, mert képtelen vagyok egy kapcsolót elfordítani. Szerintem meg aki egy lámpát nem tud felkapcsolni, az ne is menjen autó közelébe, nem hogy vezessen.
2023. máj. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindig felkapcsolom, csak nem tudtam, hogy ennek mi oka van.
2023. máj. 6. 07:49
 10/16 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Én a tükrök miatt kapcsolom fel.

Vannak a kihelyezett kör tükrök beláthatatlan kereszteződésekben, ha ott nincs fény, nem látod az autót.


Illetve visszapillantóban is hamarabb észreveszed.

Én amint beülök az autóba felkapcsolom, nem érdekel az a plusz fél deci fogyasztás

2023. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!