Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme a biztosításnak...

Mi értelme a biztosításnak azon kívül,hogy a károsultnak kifizetik a kárt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel ha okozok egy kárt és fizetem évek óta a biztosítást rendesen a biztosítóm meg kifizeti a kárt a másik személynek nekem meg küldik,hogy amit kifizettek én fizessem nekik vissza vagy akár mi lesz majd másik cég behajtja magas éves díjjal ennek így mi értelme?

2023. máj. 10. 09:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem hajtanak be semmit, csak megemelkedik a díjad.
2023. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy a biztosításnak van egy kockázati tényezője. Ha te okozol egy kárt, az könnyen lehet, hogy nagyobb összeg, mint a befizetett biztosításod, így nagyobb kockázatot jelenteszt a biztosítónak, nagyobb eséllyel bukik rajtad. Ez így üzleti szempontból rendben van.
2023. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Az az értelme, hogy nem neked kell megtérítened az általad okozott károkat.


Nem hajtják be, csak a biztosítási díjad fog növekedni a következő évfordulótól, hisz balesetokozóként kockázatosabb ügyfél vagy a biztosító szemében.

2023. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

3/


Hát de ennyi erővel én is kifizethettem volna a kárt egyenesen akinek okoztam.

2023. máj. 10. 10:04
 5/31 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a biztosító a telefonban,hogy ha kifizetem az összeget amit ők kifizettek a kárt elszenvedőnek akkor nem kerül be a kártörténet az aktámba ha viszont nem fizetek akkor biztosító válogatja meddig keresik vissza a károkozásomat lehet van ahol 5 év múlva elavul lehet van ahol még 20 év múlva is vissza kereshetik és ez alapján sokszorosára emelt díjat is fizethetek.Most kb 2000Ft-tal emelkedett a díjam meg vissza vettek vagy két bónuszt de azt mondják még most ez csak azért van így mert nem került még be a rendszerbe a káreseményem így még enyhe pénzt emeltek csak.
2023. máj. 10. 10:11
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

#4: ki is fizetheted, ha úgy döntesz és akkor nem nő a díjad.

Kisebb értékű károknál érdemes is.


Ám, ha okozol egy több milliós kárt, akkor kifizetnéd a több milliót a károsultnak, ahelyett hogy mondjuk 20 ezerrel nőne az éves díjad?

2023. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ja meg ,hogy jövőre a biztosításom lehet 70-100EFt is akár.
2023. máj. 10. 10:11
 8/31 A kérdező kommentje:
512EFt a kár kifizetés de nekem most nincs pénzem ezt így farzsebből kifizetni.
2023. máj. 10. 10:12
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
8: akkor többet vesztenél kifizetve, mint a díjemelkedéssel, nem igaz? Mi a dilemma?
2023. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
z elkerülés a dilemma mert úgy tudom üzembentartó váltással nem kéne semmit sem fizetnem.Csak kérdés mennyi idő alatt avul el a dolog mert azt mondták 5 évtől akár 20 évig is terjedhet a visszakeresés ha megint biztosítás megy a nevemre.
2023. máj. 10. 10:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!