Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes ML 270 CDI-t szeretné...

Mercedes ML 270 CDI-t szeretnék vásárolni (2003-as). Mire figyeljek, milyen szervizköltségekkel számoljak leggyakrabban? Évente max 10k km lenne vele megtéve, szóval nem napi városi használatra szánnám, inkább kirándulós, nagybevásárlósnak.

Figyelt kérdés
Jelenleg B6 Passatom van, ahhoz képest összehasonlítva milyen költségekkel számoljak? Maga az autó, amit kinéztem jó, de ugye nem új, bármikor adódhat probléma. Mire figyeljek a vásárlásnál?

2023. máj. 16. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

'nem uj' - milyen finom megfogalmazasa annak, hogy egy 20 eves autot keszulsz megvenni aminek kb. BARMI baja lehet mar es akar negy masikbol is lehet osszelegozva.


Vigyel magaddal _megbizhato_ szerelot, mert ha te magad szakertesz ott helyben, tuti hogy radmelegitenek valami bontoszokevenyt.

2023. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Iphone 14 pro maxot vegyél
2023. máj. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kérdésre is válaszol valaki? :(
2023. máj. 17. 06:56
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem, felesleges az ilyenekre válaszolni.
2023. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És akkor egyéb tipp, h milyen autót vegyek? Nagy kell (kutyázom és terepre járunk, szedán, puttonyos nem opció). Keleti szintén nem opció. 2 merci már volt korábban, se nem ekkora.
2023. máj. 17. 11:10
 6/11 MGéza ***** válasza:
100%

Miért, a passat talán terepjáró volt? Gondol át ezt még egyszer, mennyire van nekem ilyen autóra szükséged. Fenntartása elég költsége, mivel nem elég hogy Merci, még abból is ritka típus.

Amúgy mi bajod a "keletiekkel"? Japán autók egyáltalán nem rosszak ebben a kategóriában, pedig egy Mazda CX-7 sokkal jobb választás lehetne példának okáért ha nagyon az a beidegződés, crossovert vagy terepjárót akarsz.

2023. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A magasítottság miatt kell a terepjáró. Passatnak 3 év alatt 8x vertem le a teknőjét.
2023. máj. 18. 07:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Néztem ezt a mazdát, köszönöm a tippet! Egész jónak tűnik, bár kisebb a csomagtartója és nem automaták.
2023. máj. 18. 07:11
 9/11 MGéza ***** válasza:

Ha automata váltó is kell akkor sok versenyző nem marad, Mercin kívül BMW X3/5, Volvo XC70/90, VW Touareg, Nissan Quashai, nagyjából ezek maradnak amelyek még tágasnak is mondhatóak.

Plusz típusok a Chevrolet, Kia, Hyundai gyártmányai, de ezek koreai gyártók, mondjuk nem feltétlen hátrány, fenntarthatóság szempontjából biztos nem. Ha nagy csomi a szempont akkor jelölt lehet Santa FE, aminek 774L-es van. Ezeknél nyilván nincs prémium érzet, sok a műanyag.

Ha prémium beltér is szempont akkor Volvo, Merci, BMW, VW, de nyilván ezek állnak a költséglista tetején.

2023. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Volt ML tulaj vagyok bár nekem 500-as volt, de grand cherokee-m volt ezzel a motorral. Az ML mint autó szerintem a legjobb ebben az évjáratban és kategóriában, bár az XC90 is szuper. Figyelj a rozsdára mert vízbázisú festékkel fényezték, tehát olyan mint a korabeli mercik. Ajtók alja, üzemanyagbetöltő, csomagtérajtó a rendszám felett és az ablak mellett illetve a küszöb de azt nem igazán fogod látni. A futóművel nem volt soha gondom. A beltér jó minőségű anyagokból van ezért nem igazán pusztul. Biztosan tudod hogy ezeket jellemzően trélerezésre használják ami miatt lehet sok kilométer benne de ne ijesszen el ha rendesen karban volt tartva. Az OM647 egy elég jó motor. Porlasztók szoktak megállni és a turbót kell esetenként cserélni. Előbb utóbb neked is kell majd ha nem újak benne úgyhogy erre számíts. Annyi, hogy az ml-Ben a leghátsó hengerből elég nehéz kivenni mert kevés a hely. A váltó a szokásos lassú mercedes váltó, ne várj tőle csodát de a világból kimegy a lassú váltásokkal. Hirtelen ennyi jut eszembe. Ha valami beugrik leírom, ha kérdésed van írj!

dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!