Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Havi 250-300.000-et tudok...

Havi 250-300.000-et tudok félretenni. Reális lehet egy 2009-2010-es A4-es Audi?

Figyelt kérdés

Manuális, 2 literes dizelre gondoltam. 3M-ért már lehet válogatni ahogy néztem használtautón.


Quatrot, automata váltót mellőzném. Két felesleges hibaforrás.

Milyen esetleges szervíz költségekkel érdemes számolni?


Nyílván számit, hogy mi mennyibe kerülne rajta, de az fontosabb, hogy megbízható legyen. Ne kelljen állandóan a mesterhez járni.



2023. máj. 17. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Két felesleges hibaforrás, ámde két olyan hibaforrás ami minden fillért megér. Alapvetően megbízható az összes a4 generáció, (már ha a multitronicot elkerüljük), 3 millióból a válogatást elfelejteném, örülj ha kapsz egy épkézlábat annyiért, sajnos úgy mint az összes többi kategóriatársát, szeretik a magukat pénzesnek beállítani vágyó szerencsétlen idióták megvenni, akiknek egy fékbetét csere is komplett anyagi megterhelés már a hó végén, így sok a lelakott példány ezekből is. A 2.0cr baromi jó motor, viszont rossz hír hogy baromira nem illik hozzá a kézi váltó, valamint a quattro rendszer is egy olyan plusz stabilitást ad az autónak amit nem nehéz megszokni. Nekem b6 és b7esem volt, a futóművük zseniálisan jó, nagyon jól irányítható és stabil, ha már legalább olyan a b8asé is akkor ki se akarsz majd szállni belőle.
2023. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Mint mindegyik autón, főleg prémium autóknál, karbantartás függő minden. Rendszeresen jól karban lett tartva, akkor csak beleülsz és használod. Sajnos nem ez az általános. Csak használják az autót, előjön nagyobb baj, eladják, te pedig több százezret ráköltesz hogy használható legyen. Egy prémium autónál ez jóval jelentősebb összeg lesz mint egy egyszerűnél. Azt ajánlom legyen fél-egy millió szervizre megvételkor.
2023. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Értem az érveid, de akkor sem kellene. Nem a hegyekben lakom ahol tényleg indokolt lenne télen vagy esős időben egy összkerér. Az automata váltó viszont igen nagyon kényelmes, de nem vállalok be esetleges 1 millió javítási költséget egy eleve drágán szervízelhető autónál.


#2

Igen nagyjából én is fél-egy millió között gondoltam szervízre félretenni.

Ugy tekintek rá, hogy ha valami elromlik rajta megjavítom, szépen rendberakatom az autót és még szerintem évekig lenne egy autóm amiben megvan minden ami alapvetően szükséges a kényelmes közlekedéshez.

2023. máj. 17. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen csak a kényelemről szól az automata, menetdinamikában és fogyasztásban is jobb.
2023. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem jobban lehet erezni a kocsit vagyis eggyutt elni vele ha te valtasz, ezert nem szeretem az automatat, ha 50 millios kocsit vennek abbol is a manualisat. xd
2023. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Abból nincs manual, nem veletlen…
2023. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!