Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort (50ccm), és...

Milyen motort (50ccm), és milyen ruhát (csizma, kabát, stb.) ajánlanátok városi motorozásra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél 125 öst
2023. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:
0%

Ami a segédmotor kategóriába befér, annak robogó vagy moped a neve.

A motorok, ettől nagyobb köbcentinél kezdődnek.

Természetesen kell a védelem és a biztonság ezeken a jármúveken is, de 50ccm-nél megmosolyogtató lehet egy protektoros speed ruha vagy egy felvarrós chopperes bőrdzseki.

2023. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül robogó, robogó az, aminek széles lábtere van, nincs a lábad között a tank. A moped már inkább, de megtévesztő tud lenni, mert ugye a motor+pedál szavakból alakult ki - mára már persze mopedautó is van.


Egyébként ugyanolyan ruhát javasolnék, mint nagymotornál, 40-nel esni nem kellemes kis járművel sem. Hondának, Yamahának, Apriliának tudom, hogy van 50 köbcentis motorja, robogókhoz nem értek. Kabátnak valami protektoros textilt (könyökvédő lesz benne, betehető gerincvédőt külön kell megvenni hozzá), csizma helyett kényelmesebb egy motoros cipő, a lábfejrésznél ugyanazok a protektorok vannak ezekben, mint a csizmákban, meg persze térdvédő, vagy motoros farmer.

2023. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak a többieknek mondanám, h nem az volt a kérdés, h mi a motor és mi nem ...

"Vegyél 125-öst", az 50ccm-ből kiindulva nyilván fiatal és kezdő a kérdező.


"Kismotoron" nem sokan hordanak (helytelenül) védőfelszerelést. Aztán később vagy tanulnak a hibájukból vagy nem.

Ehhez a kategóriához nyilvánvalóan nem a full bőrcucc illik.

A motorosfarmer és a cordura dzseki protektorokkal ill. a motoros cipő teljesen megfelelő.

A cipő legyen magasszárú, h védje a bokádat.

Ne feledkezz egy jó kesztyűről és sisakról sem.

2023. máj. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyat ami megy és ami jó rád. Mi másra lehet amúgy használni egy motort mint motorozásra?
2023. máj. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én varosba sem gondolom, hogy elég az 50ccm. A 125-ös váltós motorommal is iszonyat sokat kell valtani, egy 50-es valtóssal nagyon melós lehet a közlekedés.

Csizmábol nekem árban a plus fert bele kb 25 volt 3 éve, kb a sípcsontom alsó harmadáig er fel, en szeretem. Próbalj fel többet, amelyik kenyelmes azt vedd.

2023. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!