Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehúzhatott a szerelő?

Lehúzhatott a szerelő?

Figyelt kérdés

Olajcsere + műszaki vizsgára vittem a kocsit, 65 ezret kért el.

Olajból 10w40 nem is a drágát kértem bele.

Kicsit soknak tartom mert eddig az olajcsere 25 be megállt..



2023. máj. 19. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Golfom van. Az olajcseréhez a Motul olajat és a szűröket egy húszasért vettem legutoljára. Egy tízes alatt felénk nem cseréli senki az olajat. A műszaki vizsgára is legalább elkérnek egy tízest, hogy elvigyék és a vizsga díja is alapesetben 17e. Teljesen reális az amit kifizettél.
2023. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Drágultak az alkatrészek és a munkadíj is az elmúlt 1 évben. Ez ilyen.

Szerintem nem vert át, de legközelebb kérj előre árbecslést. Munkaóráját tudja, anyagárakat tudja, egy közelítést simán tudnak előre.


Illetve mennyi idő alatt készült el? Ha gyorsan megvolt akkor főleg megérte

2023. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzott le ez ennyi
2023. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem reális.

Tavasz én 120.000Ft-os árajánlatot kaptam ugyanerre. Nem prémium autó, sima átlag alsó-középkategória 1.6-os. Igaz ez márkaszerviz volt.

Sokat drágultak az utóbbi időben az olajok és a szűrők. Az idejét is rászánta. Nem tartom soknak a mai árakhoz képest.

2023. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
*Tavaly...
2023. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekem G Astrára 30 ezerért akartak olajat cserélni, de hallottam ismerőstől akinek ugyan ennél az autónál majdnem 40 et elkértek. Én inkább megvettem amit kellett olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt, és még 20 ezret sem fizettem érte. Itthon megemeltem, alá bakoltam, levettem a csavart, amikor már csordogált kivettem a bakot, leengedtem az autót és hagytam hogy csordogáljon ki, addig az olajszűrőt cseréltem le és a levegőszűrőt, meg nekem akkor esedékes volt egy izzócsere, így azt is akkor megcsináltam. Amikor kész voltam, autót megemeltem, alábakoltam, csavart visszatekertem, újra le és feltöltöttem olajjal.


Kb 1 órát hagytam csordogálni és a szervizekben is kb ennyi ideig szokták húzni, és ugye van egy óradíj amit megkell ám fizetni.


Műszakira én simán elszoktam vinni úgy hogy első körben szoktam kérni egy előzetest, és mindig úgy beszélem meg velük hogy ha előzetesen esetleg megfelel akkor rögtön vizsgázzon le élesbe hogy azért ne kelljen már visszamennem. Ezért én kb 2 hónappal ezelőtt kifizettem 26 ezret.

Ha hozzáacsapom azt az olajcserét amit szervízben csináltak volna meg akkor 56 ba állt volna meg ez az egész művelet. Ráadásul ha rájuk bíztam volna hogy csináltassák meg a műszakit tehát beadom nekik, átnézik, elviszik előzetesre, utána éles vizsgára vagy csak simán rendes vizsgára mert jó minden azt nekem minden egyéb dolog nélkül tehát olajcsere nélkül 42 ért csináltak volna meg. Szóval ha belegondolsz amit elkért tőled a szerelő teljesen reális.

2023. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen reális ár. Nem lehúzás, de még csak drágának sem mondanám.

Gondolom az azért megvan, hogy az olajcserénél nem csak effektíve magát az olajat fizeted ki a szerelőnek, hanem azt is, hogy kicseréli :D műszakinál meg magára a hatósági árra rájön az, hogy munkaidejében hozza-viszi az autódat

2023. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
De vizsgát is O csinaltatta nem ?
2023. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Totál reális ár, nézd emg az óradíjakat pl egy átlag szervízben, aztán össze is jön az összeg szépen.
2023. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez nem lehúzás hanem nagyon jutányos ár. Én 250 ezret fizettem ugyanezért. Igaz, komolyabb autó esetében.
dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!