Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélyként megtehetem,...

Magánszemélyként megtehetem, hogy évi 2-3x külföldről autót hozok be és eladom drágábban?

Figyelt kérdés

Gondolom a nyereség után van 15% szja, és ennyi?


Illetve vállalkozóként, ha szeretném megúszni az átírási költségeket, milyen lehetőség van erre?


2023. máj. 20. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember nem fog venni tőled autót, ha úgy árulod hogy nincs a neveden.


2-3 autót magánszemélyként évente eladhatsz, az még nem kimondottan üzleti tevékenység. Ilyen átlagos leginkább keresett 2-3 milliós kocsiknál pár százezer profit összesen. Erre nem ugrik még a NAV.

2023. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, bár nem hiszem, hogy a szállítással, honosítással együtt ez túlságosan nyereséges lenne.
2023. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Inkább a nagyobb értékűekre mennék rá, 8-13 millió közöttire, ott kb. 1 milliós profitot tennèk rá autónként.
2023. máj. 20. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
2023. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy te Mike Brewer.
2023. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1# miért, szerinted a kereskedők mindet a nevükre iratják?

4-5# nagyon értelmes a hozzászólás, köszi a belefektetett energiàt

2023. máj. 20. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

#6 Legalább annyira, mint a kérdés. Nincs mit!


"szerinted a kereskedők mindet a nevükre iratják?"

Amelyiket nem íratják a nevükre, azok bizományiban vannak, azaz közvetítőként működnek. Te magánszemélyként nem lehetsz közvetítő, szóval ez az opció kilőve. Így csupán az az opciód maradt, hogy névre íratod.


Illetve vannak még az illegális opciók, de arról nem írom le a véleményemet. Ha ilyen opciókon gondolkozol, akkor inkább essél orra a síneken.

2023. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6# miből általánosítasz vagy következtetsz mégis erre? A kérdésemet is úgy tettem fel, hogy vállalkozóként, te agyoniskolázott rossz indulatú szar.

Ha fáj az élet menj el sétálni, süt a nap.

2023. máj. 20. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

#8 Ugyan ne engem szidj azért, mert szefós kérdést nem olvastam végig figyelmesen. Valóban tévedtem, de aligha várhatod el másoktól, hogy komolyan vegyenek egy ilyen kérdéssel.


Amúgy a válasz vállalkozóként is pontosan ugyanez, szóval a figyelmetlenségem egyáltalán nem befolyásolt semmit. Tény, hogy vállalkozóként te is értékesíthetsz autót közvetítőként, ebben az esetben nem kell átírni a nevedre és megspórolod az árát. Ezzel csak három probléma van (nem is olyan sok, végülis...):


1. Helyette fizetheted az adót a vállalkozásodra.


2. 10-ből 9 ember nem közvetítőt keres, hanem vevőt, szóval ha a közvetítésre akarnál ráállni, akkor te lennél a világ legcsóróbb autókereskedője, legalábbis addig, amíg csődbe nem mész, erre adnék maximum fél évet.


3. Közvetített eladás után is kell illetéket fizetned, ami legalább annyi, mint az autó átírása.


Mint láthatod, a kérdés értelmetlen és hülyeség. Ha ilyen pofonegyszerű lenne, mindenki kereskedő lenne, még én is. Ne másokat okolj azért, mert az ötleteid közel sem olyan okosak, mint amilyennek te hiszed őket.

2023. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Normális ember nem fog így venni tőled autót, pláne nem ilyen értékűt. Olcsóbbaknál meg telített a piac az ilyen ócska hátsó kertben nepperkedőkkel. Ott persze lehet mindig találni egy-egy balekot. Meg olyat is, aki leveri rajtad a sz/r, akkor is, ha papíron kihúzod magad minden alól
2023. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!