Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Peugeot 206-os (2001)...

Egy Peugeot 206-os (2001) 1.1-es motorral szerelt autón mennyibe kerülnének ezeknek a kijavítása?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy Peugeot 206 1.1-es 44kw-os motorral szerelt autó. Ez az első autóm. Nyílván a korára való tekintettel van hibája.


-Duda nem jó

-Alapjárat ingadozik

-Az index jobbra jelezve nem ugrik vissza alaphelyzetbe, balra tökéletes.

-Nem világít a műszerfalon a jobb index jelző izzója

-Néha fura dolgokat mutat a vízhőfok mérője, lehet termosztát hibája is lehet? Utóbbit nem tudom, mert 70 és 92 fok közt van a mutató, attól függ hogy nagy sebességgel haladok e(menetszél hűti) vagy sem. De nem tudom, lehet ez normális, passz.


Ezeket Pesten mennyiért csinálnák meg?

Mentem vele eddig 100km-t és más baja tényleg nincs. Nem füstől meg semmi ilyen, motorikusan jó. Csak nyílván nincs sok pénzem (nem hiába nem újabb autót vettem :D) és félek, hogy átvernének.



2023. máj. 21. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Duda nem jó, vagy testelés, vagy duda rossz, pár ezer ft. Alapjárat több mindentől ingadozhat, nem lehet tudni mennyi. Index nem működik, az index kar csere valószínűleg, pár ezer ft. Jobb index izzója pár száz ft, szétszereled, kicseréled, nem nagy cucc. Termosztát csere is megoldható otthon, termosztát pár ezer ft, azt sem nehéz kicserélni. Ez mind olyan hiba, amit te is meg tudsz otthon csinálni és egy vagon pénzt spórolsz a szerelőtől, ha van egy kis időd rá. Ha meg ő csinálja, akkor óradíjban akár sok is lehet.
2023. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Őszintén, nem vagyok egy műszaki ember. Azt se tudom, mit hol kell keresnem. Azért szeretnék itt segítséget kérni, hogy hátha van itt egy olcsó szerelő vagy valaki csak tud itt egy jó szervízt, ami nem húzz le teljesen anyagilag.
2023. máj. 21. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, meg igazából mai napig youtuberól tápolom magam, mielőtt autónak ugranék, de annyira tényleg nem nagy izék ezek, meg merem kockáztatni, hogy még jó móka is lehet. A típusegyezésre duplán érdemes figyelni, mielőtt leadnád a rendelést a bárdinál.
2023. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak az index kart baromi nehéz cserélni elvileg, mert a légzsák csatlakozója is ott van, valami ilyesmit olvastam. Plusz budapesten utcán parkolok, ott nehezen tudok szerelni ha rá is merném venni magam :)
2023. máj. 21. 22:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, azt nem állítottam én se, hogy ne lennék egy állat :)
2023. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:

"Őszintén, nem vagyok egy műszaki ember."

Akkor neked "annyi". Egy ilyen autót, ilyen hozzáállással nem lehet normális pénzért üzemeltetni.

A legjobb esélyed, hogy keresel egy saját műhelyes "szakit", aki helyetted is figyeli az autót és lelkiismeretes. Esetleg rákereshetnél, hogy hol van Peugeot-val foglalkozó bontó és a közelben keresnél szerelőt.

2023. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Írtam egy szervíznek, kifejezetten peugeot alkatrészeket importálnak és van nekik szervízük is. Eddig nem jelentkeztek, de majd talán hívnak. Elméletileg olcsóbb is az alkatrész, ha ők veszik meg és szerelik be. De majd meglátom. De úgy alkatrészek árában tényleg nem nagy pénzekről van szó. Max 50-ből akarom megoldani, ha az sikerül akkor jó.
2023. máj. 22. 12:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Az mák, ha van ilyen hely. Válogatott paraszolvenciára méltóak instant.
2023. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen. Vissza ír h ez autóvillamossági terület azt kaptam egy telefonszámot. Hát nem tudom, az alapjárato motor cseréje nem tudom mióta villamosság :/ Vagy egy index kar cseréje.
2023. máj. 23. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő autóvillamosság, kábelen vannak.
2023. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!