Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első motornak mennyire kezelhe...

Első motornak mennyire kezelhető a Yamaha MT-09?

Figyelt kérdés
Korábban már motoroztam kisebb motorokon, de ez lenne az első nagyobb motorom. Nem vagyok egy vagánykodós típus, inkább az lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet vele “megtanulni motorozni”?

2023. máj. 21. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elso utcai motorom egy MT-07 volt, de elotte egy yz 450f-el motoroztam. Elso motornak nem vennem meg az MT-09et, inkabb nezz valami kisebbet, ugyan annyiert el fogod tudni adni amennyiert megveszed, vagy lehet dragabban.
2023. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is a 07-et néztem először, csak tartottam egy kicsit attól, hogy mennyit fog csökkenni az ára az alatt ameddig nálam van. De akkor szerintem ez el is van döntve, köszönöm.
2023. máj. 22. 07:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Az mt09 közel sem kezdőmotor szerintem. Főleg a régieken mert a gázreakció nem túl emberbarát.
2023. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb motoron lassabban fog nőni a tanulási görbe. 600-as sornégyeset hajtok, de a 250-es gépen is folyton mutatnak újat vezetéstechnikai tréningen.

Én magamnak kezdésnek tuti nem vennék MT-09-et (igaz, megvettem friss jogsival, nulla motoros előélettel a Hornetet), másrészt meg ha megvan a korlátlan jogsid, elvileg akármekkora, akármilyen motorral képesnek kéne lenned nem megölni magad, szóval ha ez az álommotorod, és tudsz ésszel menni (tudom-tudom majd jönnek a Dodor-fanatikusok, hogy ésszel nem lehet menni, pedig lehet), akkor simán megvenném, inkább most, mint 2-3 évig nyúzni egy kisebbet, amit aztán el kell adni és addigra megint emelkedő árakon megvenni az álmodat.

2023. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor (4-es) szerinted nyugodt szívvel vegyem az MT-09-et mert azon is ugyanúgy meg tudok tanulni ésszel motorozni, mint mondjuk a 07-en?
2023. máj. 22. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Nem fogok hazudni. Kis sebességnél kezelni, egy íven magabiztosan megfordulni nehezebben fogsz a nagyobbal megtanulni. De erre vannak az olyan tréningek, ahol zárt pályán nem saját motorral gyakorolsz, ezért bátrabban tapasztalhatod a határokat. Persze ezek után kell elég önbizalom és óvatosság, hogy a saját motorodon is megtapasztald a fékerőt, a tapadáshatárt stb.

Nem ördögtől való kelleténél nagyobb motort venni kezdésnek, de csak magadra vethetsz, ha "belevisz a rosszba".

Azt mindig hozzá kell tenni, hogy a kis tempós, nem mindig életszerű manőverekhez kell igazán a "skill", a súlyos baleseteket meg az ész nélküli száguldozás eredményezi. Nem szégyen szerpentinen hatvanas táblánál 40-nel menni, akkor sem, ha több mint 100 ló van a lábad között.

Apám kiröhögött, hogy az 1200-es motorját nem vittem el egy próbakörre. Azóta elvittem, semmi bajom nem lett, szerinte az én motorom játékmotor, szerintem az én motoromban több van, mint amennyire valaha szükségem lesz.


A konkrét kérdésed az MT09 vs. MT-07, azok közül viszont szerintem az MT-07 pont elég. De ha két év múlva el kéne adnod, rászámolva, hogy most veszel egy motort, azt rendbe hozod, aztán el kell adni, mielőtt nagyobbat veszel, két évre nem venném meg a kisebbet. 5 évre már igen.

2023. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!