Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beragadt kerékcsavart hogy...

Beragadt kerékcsavart hogy tudnám kiszedni?

Figyelt kérdés
Peugeot 308-on 2 csavar a kerékben teljesen be van szorulva. Az 550 Nm es légkucs megmozdítani se tudta. Telefújtam már wd40-nel, de sok haszna nem volt. Valakinek van tapasztalata, hogy hogyan tudnám kiszedni? (Nem anyák, hanem csavarok fogják a felnit)

2023. máj. 23. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Üss rá kalapáccsal kettőt és jönni fog lefelé.
2023. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erővel.
2023. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
melegítés
2023. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ütve csavarozva ki kell jönni.
2023. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Az is lehet hogy nem tud annyit az a kulcs.

Egy 1 méteres szárral nagyobbat lehet fogni.

2023. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
melegíteni aztán lefujni gyorsan fagyasztó sprayvel, nem tudom pontosan miként hívják, de van tényleg iylen spray amit erre találtak ki, hogy gyorsan elhűteni, így felazítva a beragadt dolgokat.
2023. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
#5 Egészen biztos hogy nem tud. :D Ilyen kérdésnél erős a gyanúm, hogy valami parkside-os akkus csavarozó. Volt nekünk is, rögtön megvétel után, tehát még nem volt lerombolva, kipróbáltam a hirdetett 400Nm-es nyomatékát, meghúztam vele egy kereket, aztán a nyomatékkulcs 110Nm-nél lekattant a nyomatékkulcs. A lazítása sem sokkal jobb, egy ideig még próbálkoztam vele, gondoltam kényelmesebb, mint kerülgetni a csövet, de nagyon sokszor váltanom kellett, mert semmit nem bírt meglazítani, aztán a levegős CP kulcs legkisebb fokozaton gond nélkül leszedte. Igazából a CP-t szinte soha nem kell a legkisebbnél magasabbra állítanom, néha mondjuk egy főtengely csavar, vagy féltengely anya miatt, ennyi. A Parkside meg legmagasabb fokozaton rendre belefulladt a kormányösszekötőkbe, stabpálcákba, stb.
2023. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyobb erőkarral. Fix szár + valami csövet rádobsz és lefog jönni.
2023. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Yato márkájú a légkulcs egyébként. Az autóhoz kapott kerékkulccsal már próbáltam leszedni úgy, hogy ráhúztam egy csövet erőkarnak, de a kerékkulcs kettétört. Kipróbálom amiket írtatok, köszi a segítséget!
2023. máj. 23. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a kerékkulcsok sok mindenre nem valóak sajnos.
2023. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!