Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto-nak a motorját...

Fiat Punto-nak a motorját érdemes felújítani?

Figyelt kérdés

Síkoltatni, hengerfejtömítést kell cserélni, szelepeket becsiszolni, illetve főtengely szimeringeket, kipufogósor/szívósor tömítést, vezérlést, vízpumpát kell cserélni, nagyjából 200-250-ből meglenne.

Kérdésem igazából az, oké nekem kell tudnom, hogy megéri-e, igazából ennyi pénzért normális autót nem fogok találni, még 500 ért sem mert kitudja annál is mikor mondja be az unalmast (ez is 500 ezres punto volt) , a kérdésem az, hogy ezután a művelet után még sokáig jó lesz-e a motor? Használható lesz sokáig vagy érdemes inkább megszabadulni tőle?

Kicsit tartok attól, hogy fel lesz újítva utána meg mégsem lesz jó vagy fél éven belül megint tönkremegy majd..


Alany 1.2 16v



2023. máj. 30. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
És azt tudni milyen állapotban van a főtengely és hajtókar csapágyazás és henger dugó gyűrű?
2023. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.
2023. máj. 30. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Biztos 250 ezer ftnál megállna a javíttatás és akkor hibátlan lenne az autó? Tehát nem rohad, motor nem eszi se a vizet, se az olajat stb. Ha ezek után hibátlan lenne, akkor megéri megcsináltatni.
2023. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem ette eddig sem a vizet, olajból fogyott 1000 km alatt kb. 2-2.5 dl.

Az ok amiért fel kell újítani, hogy a kiegyenlítő tartályban forgatja a vizet rendesen, gázadásra egyre erősebben és szinte füst jön ki onnan.

Motorban amúgy kb. 290 ezer km van benne, nem tudom mennyire vannak megkopva az alkatrészek.

2023. máj. 30. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból rákerestem, 50-90 ezer forint között mennek az ilyen bontott motorok. Én inkább vennék egyet, aztán kicserélném. Kollégám ugyanígy járt, 1.9tdi hengerfejes lett neki, 300 ezer környékére mondták neki a javítást, 80 ezerért vett bele egy másik motort, 5 éve boldogan mászkál vele. Nyilván ez is rizikó, hogy mennyit bír, de én inkább ezt tenném.
2023. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az, ettől félek én is, hogy kitudja a bontott motor mennyit bírna.

Illetve akkor már cserélni kell a motorvezérlőt is meg gyújtáskapcsolót is..

Motorvezérlőt azért mert ennek még a vezérlőből “irányítja” a vezérlésjeladót, tehát gyakorlatilag ilyen nincs a motoron csak onnan működik míg az “újabbak” pár hónappal korábbiak már kapott helyett a motoron is.

Szóval ha új vezérlő akkor új kulcs is kell hozzá, vagyis hát a hozzávaló.

2023. máj. 30. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem IGEN.
2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a 250 kevésnek hangzik, legfeljebb ha magadnak csinálod, csak akkor nehogy többször kelljen.

Szerintem olcsóbb belepapírozni egy másik ugyan ilyen bontott motort.

2023. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!