Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy forgalombó...

Szeretnék venni egy forgalomból kivont autót alkatrésznek. Se törzskönyve se forgalmija sem pedig rendszámtáblája nincs. Az adásvételit hogy szokták ilyenkor megírni? És miután hazavittem van valami bejelenteni valóm, vagy fizetnivalóm?

Figyelt kérdés

2023. jún. 5. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Legálisan sehogy. Hivatalosan csak úgy lehet autót véglegesen kivonni a forgalomból, hogy beviszed egy roncstelepre, ők elveszik tőled az autót, adnak róla egy bontási igazolást illetve a rendszámtáblákat megkapod, ezekkel + forgalmival és törzskönyvvel bemész a kormányablakba és mondod, hogy az autó megszűnt létezni, lekerül a nevedről, a roncstelepen pedig bezúzzák az autót.


Ha egy autó véglegesen ki van vonva forgalomból, azaz semmilyen papírja/rendszáma nincsen, nincs is nyilvántartásba véve, de mégis létezik az autó és meg tudod vásárolni, akkor ott valami illegális okoskodás zajlik. Ha megveszed és valahogy lekapcsolnak vele a rendőrök, például amikor viszed haza, akkor annak nagyon csúnya vége lesz.

2023. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krwkco ***** válasza:
100%

Csak akkor tudod bontásra megvenni, ha még a jogszabályok változása előtt véglegesen kivonták a forgalomból bontási igazolás nélkül. Vagy ha Magyarországon sosem helyezték forgalomba. Ha mindezt le tudod ellenőrizni és nem csak bemondásra elhinni, akkor megveheted, mint ingóságot. Mint egy tárgyat. És akkor semmit sem kell sehova bejelenteni.

Persze, ha nekiállsz szétszedni, az illegális bontás. A környezetvédelmi szabályok megsértése. És a megmaradt részeit csak apróra darabolva tudod hulladékvasként eladni.

És mivel semmi papírja nincs, nem tudhatod, hogy nem lopott-e. Akár sok tulajjal ezelőtt. És akkor a megvétele orgazdaság.

2023. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen, az 1-es jól írja teljesen. Bontásra egyedűl csak külfőldről behozott autót tudsz legálisan megvenni. Viszont figyelj oda azzal is, mert változott a fémhulladékgazdálkodási törvény is. Eddig leadtad a fémet a MÉH-be és pénzt kaptál érte, most változtattak valamit ezen. Ezt pontosan én sem tudom most mi.
2023. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
1-es tévedsz. Úgy is ki lehet vonatni véglegesen hogy először kivonod ideiglenes a forgalamból majd ezt 1 év után ismét megismétled úgy hogy nem szakítod meg az 1 évet és utána hivatalból kivonják véglegesen az autót a forgalomból. És nekik kell be vinni a rendszámot, forgalmit, törzskönyvét az autónak. Így nem kell egy halom pénzt fizetned a bontónak meg szaladgálnod ide oda. Annyi hogy időigényes mert 2 év után vonják ki az autót végleges a forgalamból. De így cserébe meg 4200ft csak :D
2023. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3-as mostmár nem vesznek át se alut, se bontott autót se semmi ilyesmit illetve jelentős mértékben csökkent az ára is az eddigi 85ft/kg vas lett 25ft/kg a 65-75ft/kg lemez ára lett 20ft/kg illetve minden másnak is brutálisan csökkent az ára. Ezzel azt érték el hogy az ember biztos nem a méh-be fogja vinni "leadni" hanem kib.ssza majd az erdőbe azt jólvan ott.
2023. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mert leépítik a vas telepeket hogy aztán fidesz közeli ember hozzá jusson.

MAjd aztán fog változni az átvétel is.

Múltkor és vittem ki sok mindent, ebben volt kb 100 kg papír és " 7 ft, azaz hét forintot " kaptam érte!

Majdnem infarktust kaptam, de már addigra ledobáltam mindent az autóból.

Ha hamarabb tudom dehogy kinlódok vele.

2023. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#4 Az okmányiroda nem vonja ki végleg a forgalomból az autót. 2004 ben bevezetetett kormányrendelet szerint, csak hivatalos bontó adhat ki igazolást, hogy leadtad a gépjárművet. Ideiglenesen kivonja, de attól még a rendszerben bent marad. Ha nem hiszed el, járj utána.
2023. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem hiszed el járj utána te. Ha nincs biztosítás az autódon több mint 1 éven keresztül véglegesen kivonják a forgalomból. Én így vonattam ki az egyik autómat. Kaptam a levelet be kellett vinnem leadni a rendszámot, forgalmit, törzskönyvet. Kis kapuk mindig léteznek :)
2023. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha valahol szerepel a neved mint vásárló, az annyit jelent, hogy onnan téged lehet elővenni mindenért.
2023. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 Aha és az autót megtarthattad, mi? Ráadásul valami zsíros büntetés sem volt, ugye?


Hihető...


Azt elhiszem, hogy ha 1 évig nincs KGFB, akkor véglegesen kivonják a forgalomból, csak azt nem, hogy 1) ez egy valóban életképes út az autó kivonásához, 2) megtarthatod utána az autót.

2023. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!