Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy forgalombó...

Szeretnék venni egy forgalomból kivont autót alkatrésznek. Se törzskönyve se forgalmija sem pedig rendszámtáblája nincs. Az adásvételit hogy szokták ilyenkor megírni? És miután hazavittem van valami bejelenteni valóm, vagy fizetnivalóm?

Figyelt kérdés

2023. jún. 5. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérdezd le az autót, és látni fogod, hogy forgalomba van... Azért, mert a biztosító bontja a szerződést, még közel sem jelenti azt, hogy azzal a papírral foglalkoznak veled az okmányirodába. A végső határozat a bontási igazolás számával és a tulajdonos ill. a gépjármű adataival együtt szerepel. A biztosításnak itt közé nincs.
2023. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Ember okoskodj még le kérdeztem és láss csodát írja hogy az autó véglegesen kivan vonva a forgalamból. Meglepő lenne ha nem így lenne azok után hogy leadtam a rendszámtól fogva mindent 😂 barom arcú ezért tart itt ez a ország mert ilyen nagyon okosokkal van teli mint te.
2023. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Van olyan, hogy a NAV elrendeli a kényszerkivonást tartozás miatt pl:. De azt elöbb utóbb úgyis behajtják. 12-es ha végleg ki van vonva forgalomból, akkor azt te már nem látod. Nekünk is volt, hogy az egyik autón elfelejtettük a biztosítást befizetni,a biztosító bontotta aszerződést és az ocsmányiroda küldte a levelet, hogy vigyük be a törzskönyvet a rendszámmal és forgalmival,mert kényszerkivonás lesz, szerencsére időben kötöttünk egy új biztosítást rá és megszakadt a folyamat. De egy kényszerkivonás olyan költség (ha behajtják) és utánajárás, hogy nem biztos, hogy azért bevállalnám, hogy legyen egy rendszám nélküli autóm.
2023. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

#12 "le kérdeztem és láss csodát írja hogy az autó véglegesen kivan vonva a forgalamból"


Na és itt sikerült magadat meghazudtolni. Ha az autót véglegesen kivonták a forgalomból, akkor a rendszáma felszabadult. Ha beírod a rendszámot, akkor azt kellene hogy mondja, hogy a rendszám nincs forgalomban, hiszen annak a rendszámnak már semmi köze az autóhoz.


"Meglepő lenne ha nem így lenne azok után hogy leadtam a rendszámtól fogva mindent"


Ideiglenes kivonás esetében is bekérik a rendszámot. Az enyémet is az okmányirodában adták ide, miután megvettem és átírattam.

2023. jún. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
14-es a 13 as vagyok, ugyanezt akartam írni, csak nem akartam sértő lenni. :D. Viszont én 2020-ban kivonattam kétszer fél évre az egyik autómat, mert nem volt rá szükség, de nekem nem kellett a rendszámot sem a forgalmit leadni. Amikor elfelejtettük befizetni a kötelezőt, na akkor jött a felszólítás,hogy x időn belöl vigyük be az összes íratát, mert kényszerkivonás lesz. Szerintem itt az okoskodó hozzászólüval ez történt, csak még nem tudja, hogy ezt később még befogják hajtani.
2023. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Ez így van. Nálam is ez volt.
2023. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!