Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire ajánljátok az MZ ETZ...

Mennyire ajánljátok az MZ ETZ 125-öt?

Figyelt kérdés

Most nyáron szeretném lerakni az A1-es jogsit, milyen nehéz? Melyik része a nehéz szerintetek?, és hogy mennyire ajánljátok első motornak az MZ ETZ 125-öt első 125-ös motornak?

Válaszaitokat előre is köszönöm..



2023. jún. 22. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tetszik és van rá pénzed akkor miért ne. Egy uncsi tesómnak volt én akkor egy 125-ös aprilia tuareggel nyomtam. Versenyeztünk is. Először jól megindult az mz, de mivel az aprilia 6sebességes és power szelepes ezért nyilván lehagytam.
2023. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
115 kg. A blokk a nehéz.
2023. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem vezettél, akkor rajtad múlik, általában a rutin része a nehezebb, mert még nincs annyi tapasztalat. Persze ha a táblák felismerése problémát okoz, akkor szívhatsz forgalmin is.

Maga a motor nem rossz kezdésnek, a kérdés mindig az mennyit szánsz rá.

2023. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó az az MZ, ha találsz hozzá alkatrészt és jó áron van. Érdemes összevetni az árát korszerűbb japán 125-ösökkel, és aztán dönteni, hogy melyik gazdaságosabb neked.


A jogsi szerintem nem különösebben nehéz, bár én 0 motoros előéélettel a nagy A-t csináltam tavaly, viszont hatalmas költekezésre készülj, vezetéstechnikai tréningek, felszerelés mind kiadás az elején.

2023. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
Én 2007 óta motorozok 125-ö Etz-vel. Az enyém gyárilag jeladós gyújtású. Rendkívül megbízható motor, de arra számíts hogy minimum 3,5 liter benzin kell neki 100 km-en. A kellemes utazótempója 70-75 km/h, itt még elfogadható a fogyasztás is.
2023. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó konstrukció, én szerettem. A 125-ös ETZ-t használtam a legtovább, aztán ültem át a 250-esekre, Bandit, GSXR, Busa, Ninja....

Ami minden MZ legnagyobb baja: Az utángyártott alkatrészek (amiket a motorosboltban befutsz és adnak) silány minőségűek... Érdemes neten keresgélni és megvenni akkor is valamit ha 2x annyiba kerül. Pl.: megszakító - ezer forintos tétel...de egy gagyival egy nyarat nem motoroztam végig, a drágább fajta ( 3-4.000 is volt akkor!) 6 évet bírt :)

Ezen kívül ami nálam rendszeresen probléma volt, a kuplung kosár szegecselése ezeknél rendszeresen széttörik és kosarat kell cserélni. Ez kb 2-3 évente befigyelt. (Nagyon sokat használtam!)

2023. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!