Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fura hang kuplungcsere után....

Fura hang kuplungcsere után. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kia Rio 2010-ről van szó. 120ezer km után lett kicserélve a gyári kuplungja a múlt héten egy Sachs szettre(kinyomócsapágy+tárcsa+szerkezet). Azóta azt csinálja hogy felengedett kuplugpedálnál sebességfokozatba téve és úgy haladva, nyiszorgó hangja van. Ha hozzáérek a kuplung pedálhoz, vagy benyomom, megszűnik. Üresben nincs hangja sem alapjáraton, sem magasabb fordulaton.


Kuplungozá előtt az volt, hogy a pedál benyomására volt hangos(üresben is és fokozatban is), de ez most megfordult. Elvileg a kicserélt alkatrészeken kívül más baját nem találtak, a szerelő elmondása alapján a váltóolaj is szép benne.

Mi lehet a baj? Szerintetek vigyem vissza a maszek szerelőhöz, aki csinálta, vagy vigyem el egy másik szervízbe?

Előre is köszi!



2023. jún. 24. 16:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Pontosabban: sebességbe rakom, természetesen benyomott pedál mellett,, aztán felengedem a kuplungpedált, és normálisan haladok
2023. jún. 24. 16:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Előtte biztosan a kinyomócsapágynak volt hangja...

Most tuti nem annak van. Na de 120e km után már kuplungzni kellett? az durva.

2023. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
62.000km-el vettem, 10 évesen. Új korától megvan minden papírja, tehát igazolt a km:) Városi autó volt, öreg néni használta. Most vagy én vagyok nagyon béna, vagy jócskán elfárasztotta a kuplungját az előző tulaj, mielőtt nálam megadta magát :)
2023. jún. 24. 17:02
 4/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Vidd vissza a szerelőhöz, aki csinálta.
2023. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!