Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő sofőr, elindulásnál...

Kezdő sofőr, elindulásnál folyton lefulladok, ha nem hallom a motor hangját, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Napokban vettem meg az első autómat, és, mint a menő gyerekek, bekapcsoltam a rádiót, hogy közben menjen a zene, és rengetegszer lefullasztottam. Ugye oktatóval mindig kuss volt, és én megszoktam szépen a motor hangja alapján adni a gázt. Ez nyilván nem jó, akkor figyeljem a fordulatszámmérőt? Idővel meg fogom szokni, hogy mennyire kell benyomni a gázt?
2023. jún. 28. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk kussoltasd be a zenét, és a vezetésre figyelj...
2023. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

^

|

2023. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jojó, de meg fogom szokni a megfelelő lábmozgást, vagy szokjak rá a fordulatszámmérő figyelésére?
2023. jún. 28. 18:04
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

A megfelelö lábmozgást a tanfolyam alatt kellett volna megtanulni, de ezek szerint nem sikerült.

Most menj el egy üres parkolóba, és gyakorold az indulást "megfelelö lábmozgásal", amíg reflex lesz: elindulsz, megállsz, elindulsz, megállsz a parkoló végéig, ott megfordulsz, és az ellenkezö irányban csinálod végig, addíg, amig biztosan megy, akár órákig is tarthat, vagy több napig, ha elöbb nem jössz bele.

De amíg ez nem megy, ne menj forgalomba, mert veszélyezteted magad meg másokat is.


A zenét meg hanyagold, nem kell feltétlen hülye gyereket játszani, nem ettöl leszel jó vezetö vagy menö!

2023. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Zenét nyilván hanyagolom, amig megy minden, már bánom, hogy említettem. A lábmozgás az oktatóm autójában más volt, mint az enyémben, de hang alapján nem volt gondom. De akkor ezek szerint ha gyakorlom, beidegződik. Kösz, négyes!
2023. jún. 28. 18:16
 6/20 anonim ***** válasza:
Őőőő a lábmozgás mindenhol ugyanaz, a kuplung esetleg máshol fog. Én vezettem eddig 4 autót (1 hónapos a jogsim), mindegyiket sikerült fulladozás nélkül. Engedd lassan, nehogy átlépj a fogásponton, gyakorolj valami parkolóban, menni fog ha egyszer megszokod de hidd el, hogy tök ugyanaz a mozdulat. Én is most vettem meg az első autómat, benzines, manuális, a kuplung fent fog a tizediken, de csiszolódunk össze szépen.
2023. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá hallani. Érzed, amikor emeled a kuplungot, hogy van egy pont, akkor leesik a fordulatszám. Az a fogáspont. Addig gyakorolj, amíg nem automatikus a megfelelő gázadagolás tandemben a kuplunggal a zökkenésmentes elinduláshoz.
2023. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tök jó hogy ilyen emberek vannak a forgalomban..
2023. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
#8 Legalább nem részegen, bedrogozva megy. Legrosszabb esetben annyiszor lefullad, hogy csak a következő zöldön férsz át mögötte.
2023. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
#9 nem csak a lefulladás a lényeg, azt megszokja 1 het alatt ha gyakorolja.. inkább az a gáz hogy ezek szerint elméletben sem tudja hogy mit kéne éreznie, a zenebömböltetést menőzésképpen meg megintcsak hagyjuk is.
2023. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!