Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő sofőr, elindulásnál...

Kezdő sofőr, elindulásnál folyton lefulladok, ha nem hallom a motor hangját, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Napokban vettem meg az első autómat, és, mint a menő gyerekek, bekapcsoltam a rádiót, hogy közben menjen a zene, és rengetegszer lefullasztottam. Ugye oktatóval mindig kuss volt, és én megszoktam szépen a motor hangja alapján adni a gázt. Ez nyilván nem jó, akkor figyeljem a fordulatszámmérőt? Idővel meg fogom szokni, hogy mennyire kell benyomni a gázt?
2023. jún. 28. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
#10 Azért tegyük hozzá, ehhez az oktatás is hozzájárul. Azt tanítják, milyen sebességnél milyen fokozat... Én is friss jogsival, dízelből dízelbe ültem, nem volt fordulatmérő, hamar megtanultam fülre váltani, meg megkért apám, hogy negyedikben picit húzzassam ki, de városi 50-hez is tegyem fel ötödikbe, mert ez volt a mániája. Azóta is így vezetek, motorom 6 sebességes, egyenes utazósebességhez felváltok hatodikba, aztán majd visszaváltok, ha kell a gázreakció vagy a motorfék. Oktatáson semmit nem tanítanak, csak az oktató mániáját, két láb összehangolása végleg nem szempont. Kérdezőben legalább van annyi, hogy kérdez, ha a környezetében nincs kit kérdezni, legalább itt megteszi.
2023. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem fogod megszokni, és örök életedre rádió nélkül kell majd vezetned... Istenem. Hogy szereznek az ilyen emberek jogosítványt?
2023. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Itt föleg NEM a kérdezö a gáz, hanem az az oktató, aki nem tanítja meg neki a szükséges dolgokat.
2023. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
36%
Ezért találták fel a fordulatszám mérő kijelzőt, azt figyeld. Mielőtt indulsz ki akkor vess rá egy pillantást és úgy adagold a lábaddal a gázt, később megszokod.
2023. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem vezetek én sem régóta, egy fél éve. Fogalmam sincs, mennyi a fordulatszámmérő meg motorhang meg tökömtudja, mi. Az autó mozgását szoktam érzékelni, mikor kell lassú kuplungfelengedéskor gáz. De majd itt leoltanak úgyis. Persze, majd végignézem az összes kijelzőt meg hallgatom mondjuk zajban a motort, amit kb. akkor hallok, ha lehúzom az ablakot. Életszerű. Érezd, hogy mikor fog a kuplung. Szerintem. Aztán gáz.
2023. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15

"Persze, majd végignézem az összes kijelzőt"


Érdekes járgányod lehet, ha annyi helyen van neked fordulatszám mérő kijelző. :D

Tényleg kezdő vezető lehetsz, de legalább őszinte voltál. :D

2023. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem szoktam nézni a fordulatot. Szerintem úgyis érezni, hogy le fog fulladni az autó.
2023. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Dízeles vagy benzines az autód, illetve milyen volt az, amin tanultál?
2023. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gondolom disel autón tanultál, azt nehezebb lefullasztani. Először is zene kikapcs majd menj el egy kevésbé forgalmas helyre és gyakorolj. Keresd meg a kuplung fogáspontját (nagyon lassan engeded fel a kuplungot és egy ponton az autó elindul. Ha az megvan onnan már nem lesz nehéz..pici gáz hozzá és tudod gyakorolni a dinamikusabb elindulást is. Addig ne menj vele nagy forgalomba. Milyen autót vettél egyébként? Van amelyik valamiért jobban igényli a gázt, könnyebben lefullad. Én dieselen vizsgáztam le májusban és vettem egy benzines 1,2es C Corsát... na ezt lehetetlen lefullasztani. Még egy kisebb emelkedőn rükvercben is feltolattam vele kuplunggal X IMÁDOM..
2023. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a konstruktív válaszokat! Azóta beszéltem az oktatómmal, vettem pár gyakorló órát, gyakoroltam rengeteget önállóan és most már nincs gond.


Hogy válaszoljak pár kérdésre-megjegyzésre:

- Igen, a lábmozdulat ugyanaz, csak a mérték más.

- Oktatónak dízel autója volt, az enyém benzines (tizenéves ford).

- Oktatóm baromi jó volt, harminc valahány óra után megvolt a sikeres vizsga elsőre. És még arra is felhívta a figyelmem, hogy benzines autóval kell adni gázt elinduláskor, az én bénaságom, hogy sokszor nem adtam eleget az enyémen.

2023. júl. 8. 05:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!