Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 4 manuális...

Volkswagen Golf 4 manuális váltó beragad?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Golf 4-es, 2000-es, 1.9-es dízel autóm. A rükverc, valamint az 1-es és 2-es nehezen, szinte csak erővel berakható. Főként a rükverc problémás. Menet közben fokozatosan javul és egyre könnyebb váltani. A kuplunggal semmi gond, nem akad be, nem ugrál, bármi egyéb. Mi lehet a probléma?
2023. jún. 28. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Váltófelújítás kell vagy váltócsere.
2023. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Kb. Mennyibe kerülhet?
2023. jún. 28. 22:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 100-150 ezer ft.
2023. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először érdemes lenne kuplungot ellenőrizni (álló motorral is ezt csinálja?), a váltó tetején leakasztani a bowdeneket és külön lepróbálni, hogy inkább a váltón belül, vagy a kar irányában akad. Bontott váltó meg kód alapján legyen ugyanolyan mint a mostani, belenyúlni valószínű nem éri meg, bontottat találsz 30 ezerért is már…
2023. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok.) Mutasd meg több szerelőnek is akár, előny ha vállalna váltó javítást is, hátha akkor jobban érti a dolgát hibakeresésben is. Aztán ha kell cseredarab, Facebookos Golf 4 csoportokban nézz körül, ha az lesz a gond, szervizkönyv elején/pótkerék melletti matricán rajta lesz a váltó kód, az alapján találsz ugyanolyat hozzá. (Családban pl a Galape bontóval van több pozitív tapasztalat.)
2023. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, álló motornál is beragad. Köszönöm a segítséget!
2023. jún. 29. 00:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs nagy oldalirányú lötyögése a váltókarnak, max 5mm szokott lenni. Mert ha így van akkor egyszerűen elkezdett feszülni.

Valószínűleg neked is ez a baloldali megoldás van, és ha ki van kopva a rudazat, akkor ez az elumínium ív, ami lényegében az 1-2-est határolja, illetve ha lenyomod, akkor kicsit tovább engedi a kart.

Szerintem az van, hogy mivel kikopott a rudazat, így nem tudja eléggé oldalra húzni, megütközik ebben az ívben, és emiatt akad 1-2 és hátramenetben.

[link]

2023. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!