Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az 50-es motoroknak...

Miért van az 50-es motoroknak más hangjuk mint más kétüteműnek?

Figyelt kérdés
Tudom, nagyobb hengerűrtartalommal mélyebb hang is jár, de pl egy 125-ös kétüteműnek miért tér el ennyire a hangja az ötvenesekétől? Itt arra gondolok, hogy mikor pl lepörög egy 50-es, nem csak lepörög hanem pöfög és ad ki csilingelő hangot is, ez a lendkerekek súlya miatt van? Vagy pl az alapjárat is sokkal vinnyogósabbnak tűnik egy 50-esen, sokkal fémesebbnek, a nagyobb 2t motoroknál pedig ahogy észrevettem nagyon tompa ez a hang. Vagy tényleg csak a hengerűrtartalom ami a legfőbb tényező, vagy a blokk felépítése, akár a power szelep is lehet ebben döntő?

2023. jún. 30. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
mert 50es
2023. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es! Valami értelmesebb választ tudnál adni? Miért kell mindenféle ökörséget válaszolni, ha fogalmad nincs róla, hogy mi lehet az oka, akkor ne is írj inkább semmit.
2023. júl. 3. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ember, használd már a fejed, 125 az 50-nek KETTŐ ÉS FÉLSZERESE b+, szerinted mennyire kéne egyforma legyen?
2023. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még mindig nem a kérdésre válaszolsz, tudok én is számolni, de a fent írtak közül okozhatja valamelyik?
2023. júl. 3. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Rögzítsd az 50 köbcentis hangját, majd játszd le 0,4-szeres sebességgel timestretch nélkül, sima resamplinggel, és láss csodát!
2023. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!