Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a felelős ha az utasom...

Ki a felelős ha az utasom kirepül a szélvédőn?

Figyelt kérdés
Apám nagy darab és sose köti be melletem az övét mert szorítja a hasát inkább kapaszkodik.
2023. júl. 1. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Te vagy a felelős érte, te vezetsz. Ha balesetet okozol és meghal, mész a börtönbe gyilkosságért.
2023. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Első eldöntendő kérdés: te vagy a baleset okozója, vagy más?

Utána szakértői vélemény kérdése; nyilván azt kell tisztáznia, hogy az elszenvedett sérüléshez képest milyen sérüléseket szerzett volna bekötött öv esetén, mert ez utóbbiért felelős a baleset okozója, a többi a be nem kötött utas felelőssége.


Amúgy, jogilag ki-ki maga felel az öv bekötéséért. Elvárható, hogy az ezügyben ismerettel rendelkező vezető figyelmeztesse az utast, különösen, ha az utas hírből sem ismeri a vonatkozó rendelkezéseket; de az utas felel magáért. A kötelezően alkalmazandó bírságösszeget előíró jogszabály is úgy rendelkezik, hogy a bírsággal sújtandó a vezető, illetve az utas: az, akinek nincs bekapcsolva az öve.

2023. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Azt tudom, hogy te nem indulhatsz el addig ameddig nincs bekötve az utas oldalán az öv. Régen egyszer engem ezért meg is büntettek.

Azt, hogy egy esetleges balesetnél ki lesz a felelős az sok mindentől függ.

Szerintem ha te okozod, akkor gondolom téged vesznek elő, de nem tudom a valóságban mennyire működik ez.

2023. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Én addig nem indulok el amíg mindenki be nincs kötve, ha az apám, ha nem. Vegyél neki egy ilyet:


[link]

2023. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Felnőtt ember ha pl nincs bekötve és a rendőr megállít Őt bünteti meg a rendőr nem téged. Egyébként meg szerintem apukádnak komoly gondjai vannak az evéssel ha annyira duci hogy az övet se tudja becsatolni..
2023. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tolj ki vele, és vegyél biztonságiöv hosszabítót, aztán mondhatod, hogy mostmár bekötheti magát,mert enélkül nem indulsz el.

[link]

2023. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően az utas felelőssége, hogy bekösse magát:

"(4) * A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni."

2023. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért, mi Ő, egy kib#szott madár talán?
2023. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hosszabbítót és közöld vele, nincs indulás, amíg be nem köti. Sok tahó még mindig a hatóság packázásának tartja az övet. Hiába kapaszkodik nagyon okosan, 50-es ütközésnél is ki fogja basszzni a szélvédőt.
2023. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hintalow ***** válasza:
Leginkább a fizika okozza, tömegvonzás, gyorsulás-lassulási erők.
2023. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!