Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki rakott-e már le teljese...

Nagy Ákos16 kérdése:

Valaki rakott-e már le teljesen kezdőként korlátlan motor jogosítványt?

Figyelt kérdés

Le szeretném rakni a motorjogosítványt de ha lehet nem szeretnék köztes jogosítványt csinálni.

Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

Egyébként 26-éves vagyok és 6 éve van B-s jogsim.



2023. júl. 6. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván volt.
2023. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hihetetlen hasznos volt a válaszod köszi
2023. júl. 6. 21:05
 3/8 hypno ***** válasza:
100%

Itt vagyok példának én.

Igaz évtizedekkel ezelőtt vizsgáztam, amikor még nem majomkodtak semmiféle köztes jogsival.

...meg a legnagyobb teljesítményű motor a pannonia P21 meg az MZ 250 volt.

2023. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tavaly februárban ültem életemben először motoron, júniusban lett meg a jogsi. Safety-Hungary bevezető tréningjén kezdtem, sz*pás volt minden felszereléssel oda közlekedni autó nélkül, rengeteg rutinórát vettem, 250-essel amikor minden tökéletesen ment, akkor mehettem 500-assal (sokan akkor mondták, hogy bár az 500-as is A2-es még, ők maradnának a kisebbnél és A2-re váltottak), és amikor azzal is minden tökéletesen ment, akkor ülhettem a sornégyes hatszázasra, ami utána már magát vezette, nem véletlenül nem azzal tanították az alapokat, akkor semmit nem tudnék. :) Ott rutinvizsga előtt kötelező volt az 1-es szintű képzésük, amit amúgy én minden friss jogsissal kötelezően megcsináltatnék.


11 éves B jogsival a forgami vezetés meg már sima volt, szerintem nem is mentem annyit, mint papíron kellett volna, azzal nem szívóztak. Jogsi közben csináltam náluk tereptréninget, ami mentett már meg, megtapasztaltam, milyen, amikor csúszik a motor és mit nem szabad csinálni. Ott nem a pénzedre hajtanak, nem az óraszámra-km-re, hanem akkor írnak fel vizsgára, ha biztosak benne, hogy meg tudod csinálni, és utána nem ölöd meg magad az első sarkon.

2023. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ui.: Azóta még több tréning és 10 ezer kilométer van a fojtatlan 600-as, 95 lóerős, ABS nélküli motoromban. Még élek, és még mindig bőven van mit tanulni. :) Sőt, amint valamit megtanulok, rájövök, mennyi minden nem megy még. Ez egy ilyen hobbi.
2023. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 24, akkor csinálhatod rögtön a korlátlant.

Nekem volt jópár év simsonos tapasztalatom előtte, igy rögtön egy nagymotorral (Suzuki SV650) kellett mennem a rutinpályán (illetve mondta az oktató, hogy a pálya mellett keringjek egy kicsit vele, hogy megszokjam). De hallottam olyanról is, hogy az első pár óra kisebb motoron zajlik, szóval ez erősen autósiskola/oktató függő.

2023. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Ahol egyből a vizsgamotorra ültetnek, onnan menekülni kell.
2023. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyből korlátlara mentem, most vizgáztam májusban.

Alapvetően végigjárod a kategóriákat rutinon, emiatt anyagilag (és időben) készülhetsz plusz kiadással, mert kevés lesz a 10 óra.

2023. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!