Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszul felrakott vezérműszíjn...

Rosszul felrakott vezérműszíjnak mik a lehetséges hiba tünetei?

Figyelt kérdés

2-es Fiat Punto-ról beszélünk. 80 lovas.

Kicsit kelepelő hangja van.

Hengerfej felújításon esett át, először hidrotőkére gondoltam, hátha még nem jutott oda bele elég olaj, de mentem vele kb. 150-180 km-t de még mindig ugyanolyan, vagyis picivel halkabb lett de még mindig nem az igazi mint felújítás előtt.

Hang mondjuk a szíj közelében hallatszik jobban, lehetséges, hogy rosszul van fent?



2023. júl. 8. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mégis hogyan raksz fel egy fogasszíjat rosszul?
2023. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondják azt is fel lehet tenni rosszul, pl. ha pár foggal van odébb rakva (én nem értek hozzá csak hallottam)
2023. júl. 8. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A szíjat úgy forgatod, ahogy akarod. Amire te gondolsz, az az, hogy nincs szinkronban a vezérműtengely és a főtengely. Ha balf*sz hanyag sufnijóska a szerelő, akkor relatív könnyű ilyen hibát véteni, azonban ez több más problémával is járna, a kerepelő hang a legkisebb problémád lenne.


Itt nincs értelme ezzel foglalkozni, vissza kell vinni annak, aki csinálta.

2023. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a balf*sz hanyag szakszerviz is képes a rajzolt jelek szerint felrakni vezérlést, amit a balf.sz hanyag sufnijóska firkált oda 1-eske.

De a balf.sz hanyag tulaj meg elviszi a szakszervizbe, mert nem bízik a balf.sz hanyag sufnijóskában, aki ugyan nem húzza le 0-ásra anyagilag, és röhög jókat a hátad mögött....mekkora gyökér lúzer a tulaj...


Aszongya a szíjat úgy forgatod, ahogy akarod....meg: Mégis hogyan raksz fel egy fogasszíjat rosszul?


Tudnám, az ilyenek miért nem a kertészkedés kategóruába irkálnak, ha sík idióták a témához.


Kérdező, elrakott vezérléssel nem fog kattogni, de ha jó a menetteljesítmény, vagyis azonos a felújítás előttivel, akkor biztos jól van felrakva a szíj.


Remélhetőleg nem kopott dugattyú baja van, ugyanaz a hangja, mint a csattogó szelepeknek.


(hengerfej akkor kizárva, talán cseréltek kopott tőkét, himbát, vez.tengelyt)

2023. júl. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hengerfej felújítás során a hajtókar csapágyakat is szokás cserélni, mert a megnövekedett kompresszió miatt a kopott csapágyak elkezdhetnek kopogni.
2023. júl. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a balf*sz hanyag szakszerviz is képes a rajzolt jelek szerint felrakni vezérlést"

Szakszerviz nem rajzolgat, mert partnere az alkatrészboltoknak és fél órán belül kiszállítják nekik a gyári rögzítőszerszámokat, vagy lehet, hogy eleve van is nekik, mert például mi is másoljuk őket saját célra. Soha a büdös életben nem rajzoltam, soha nem is fogok, utasítottam már el vezérléscserét azért, mert nem lett volna rögzítőszerszám és mindezen a jövőben sem fogok változtatni. Mások jelöléseire meg aztán végképp soha nem fogok hagyatkozni. Ez a szarházi jóskák asztala.


"aki ugyan nem húzza le 0-ásra anyagilag, és röhög jókat a hátad mögött....mekkora gyökér lúzer a tulaj..."

Igazad van. A nyomorék sufnis egészen biztosa nem röhög jókat rajtad, hogy "az idióta kretén, összetákoltam a lehető legszarabban és legolcsóbban a fostalicskáját, ki tudja meddig lesz jó, de nem is érdekel, hiszen a pénzt már kifizette, garancia meg nincsen, hiszen feketén dolgozok, szóval ha tönkremegy, akkor fizethet mégegyszer".

Ellenben az én munkámra a jogszabály szerint 1 év garanciát kell vállalni. Van munkalap, van számla, úgyhogy nem tudok kibújni a felelősség alól.

Na tippelj ki a megbízhatóbb: az, aki akár még szándékos kárt is tud okozni, csak hogy visszamenj majd hozzá és még több pénzt költs, vagy az, akiről a szart is leperelhetik és a hátán fog csattanni minden, ha kárt okoz. Ugyanitt: vajon melyik kerül szerinted többe?


"Aszongya a szíjat úgy forgatod, ahogy akarod....meg: Mégis hogyan raksz fel egy fogasszíjat rosszul?"

Na és mi a válasz a kérdésemre? Kíváncsian várom. Kérlek írd le, szeretnék tanulni.


Persze én legalább nem mondok ilyen bődületes f*szságokat, mint hogy "kopott a dugattyú"...

2023. júl. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felújított hengerfejet sem tudni pontosan mit takar mert ebbe minden beletartozik, a szelepfészek marás/becsiszolás, vezető persely csere szimeringgel néha még rugók is. Ezen kívül a vezérműtengelyt is cserélik vagy köszörülik és új csapágyfészek készítése ha lógás is volt korábban. Azt nem is kell mondjam hogy a hidrotőke alap ilyenkor hogy az is új legyen. Már csak a kérdés az hogy mit csesztek el vagy hanyagoltak cserélni. A hidrotőke valószínűleg.
ápr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!