Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat B5.5 1.9...

Volkswagen Passat B5.5 1.9 PDTDI fenntartás szempontjából mennyire költséges autó?

Figyelt kérdés

Van egy Volvo-m és folyamatosan locsolni kell rá a pénzt, mindig szervízben van, 1 év alatt 1 milliót rá kellett költeni és most megint megy szervízbe, vagyis menne, de inkább megválnék tőle és lecserélném egy kisebb kategóriára.

Passat B5-öt néztem ki.



2023. júl. 10. 03:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9

Zala megye

2023. júl. 11. 01:24
 12/21 anonim ***** válasza:

#11

M-Car (Zeg Mező utca) megvolt már? Más tippem a közelben nem nagyon van, talán Tényő/Gárdony V-Dash ha az a távolság beleférhet még. Ha eleged van belőle és azért cserélnél, azt is megértem. Csak biztatnálak, próbálj egy kört tenni még a javítás érdekében, eladásnál úgyis nyomott árat lehetne csak elkérni, illetve attól ugyanúgy nem javul meg a kocsi, és egy átírási költség után kapnál megint a nyakadba egy adag rizikót.

2023. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az egyikben már voltam, a másikat még nem néztem.


De ha tegyük fel, eladnám, akkor is ki venne meg egy ilyen átalakított autót? El se lehetne adni.

2023. júl. 11. 21:08
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

“#6 Azt írod mindennel lehet szopni, erre utána sorolod mik vannak pluszba egy egyszerű autóhoz képest. Szívóbenzinesnél max. eszi az olajat, megcsináltatja, és onnantól kezdve jó lesz.”


Ja jó lesz, vagy nem :D eszi az olajat, akkor jöhet a motorgenerál az se lesz kevés pénz, aztán ha megint valami zsenihez viszi lehet ugyan olyan szar marad vagy vegyen bele bontott motort… aztán lehet az is ugyan olyan szar, de legalább sokat eszik a kocsi meg az anyjába forogja magát.


Félre értés ne essék, én nem bíztatom a 600 éves PD-re se, itt maximum az van, hogy az egyikkel csak kevésbé szopja be.

2023. júl. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, ha pl kifogok egy kotla Passatot, azt még mindig olcsóbb helyrerakni, mint egy kotla Volvót, Audit, BMW-t, nem?
2023. júl. 12. 19:22
 16/21 anonim ***** válasza:

Audit nem feltétlen, mert szinte ugyan az.


BMW más kérdés, Volvo meg azért, mert ha pl dízelt akarsz venni abból csak sor5-öt érdemes az meg ha megkotlik megint fájdalmas

2023. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#15 ezekben az évjáratokban Audi konkrétan ugyanaz lesz (padlólemez egyezik, tehát futóműtől motorig nem lesz eltérés). E46 sem egy más kategória összeségében, persze vannak különbségek. Volvo-nak mindig lesz egy felára a ritkasága miatt.

Például a Golf(/A3/Leon/ToledoOctavia) amik már eggyel határozottan olcsóbb technikára épülnek, de ez nem olyan rossz dolog a fenntartási költségek tekintetében. Keresztmotoros platform, első futómű egyszerű MacPherson, hátul csatolt lengőkar (kivéve 4x4), motor választék is fapdosabb (elérhető a faék SDI dízel is)… kisebb a roller-faktor.

Vagy mondjuk ott van a Mondeo, alkatrész ahhoz is van minden bokorban fillérekért, de magamnak dízelt mk4-ből vennék (2179 ccm DW12, annak a befecskendező rendszere megbízhatóbb, kevésbé drágán fenntartható). Ez a Passat kategóriához áll közelebb, technika összetettebb alatta, de adott pénzért fiatalabbat találsz. Fordnál mondjuk pont bonyolult (drágább) a kisebb Focus hátsó futóműve is.

2023. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Audiból a B5-ös A4 és a C6-os A6 tetszene.


Most is olyan erős benzinszag volt az utastérben, már azt hittem félre kell állni hányni, már émelygek tőle

2023. júl. 13. 16:57
 19/21 A kérdező kommentje:
Na megint beszart az autó. Ömlik belőle a benzin, folyik az autó alatt. Már megint a benzin miatt mehet a szervízbe. Kell hívni egy trélert, mert így elmenni se lehet vele a szervízig.
2023. júl. 19. 17:24
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Simán elrohadhatott valamelyik cső, előfordulhat bármelyik autónál.
2023. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!