Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi annak a műszaki háttere,...

Mi annak a műszaki háttere, hogy pl. a prémium márkák régi benzin/dízel motorjaiba célszerű prémium üzemanyagot tankolni?

Figyelt kérdés

Sorhatos BMW-t vettem nemrég, autószerelő haverom mondta h minimum 98-as benzint tankoljak bele, mert a 95-ös hosszú távon tönkreteszi! Neten is sok helyen olvasni hasonlót.


Megköszönném ha valaki leírná ennek a műszaki hátteret, hogy pontosan mit és hogyan tesz tönkre az alacsonyabb oktánszámú üzemanyag.


Előre is köszönöm


2023. júl. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is sorhatos BMW-m van (M54B25) és soha nem tankoltam bele 100-asat. Illetve egy BMW szakértőtől vettem akinek kb 10 régebbi típusú bömöse van, ő is azt mondta teljesen felesleges a 100as.
2023. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Még a hivatalos előirásban sem 100-as benzin van. Semmi baja nem lesz a 95től.
2023. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Azt kell bele tolteni amit eloirtak. Az m3as BMW -bol van ami 98al megy.
2023. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Ja de elárulták azt hogy mit tesz tönkre ?
2023. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Na de ha 98-as van előírva, akkor ennek nyilván van egy oka. Ha jól tudom, a 95-ösben több az etanol, ami könnyebben lerakódodik és ezáltal szennyezi az üzemanyagellátó rendszert illetve az égésteret. De javítsatok ki nyugodtan.


De azt konkrétan tudom hogy az újabb S1-es Audikon be van építve, hogy 95-ös benzinnel a motor visszább vesz a teljesítményből, és a hivatalos gyártói ajánlás szerint ezt csak akkor ajánlatos tankolni, amíg el nem érsz egy következő kútra, ahol tudsz 98ast/100ast tankolni.

2023. júl. 11. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Az etanol nagyon jó oldoszer így tisztításra használják ezért nem rakódik le semmi. Etanol energia tartalma kisebb így 2-3 százalék telj. Csökkenés is lehet illetve régi autónal a gyenge gumi tomitest megmarhatja.


Van autó ami 98assal megy mint írtam, de kevés és nagy teljesítményű autók azok.

2023. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oktánszám a benzin nyomástűrőségét jelöli, vagyis amelyik autóban nem tankolhatsz 95-öst, annak akkora a kopreszióviszonya, hogy a 95-össel öngyulladásos égése lehet a motornak,és elkezdene kopogni mint egy dizel.
2023. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!