Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyar autóm Ausztriában?...

Magyar autóm Ausztriában? Honosítás? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem volna, hogyha kiköltöztem Ausztriába, és magyar rendszámos az autóm, akkor hogy lehet úgy honosítani, hogyha én rendeltetésszerűen használom a gépjárművet?


Azzal tisztában vagyok (már) hogy odakint egy hónapig lehet legálisan használni az autót Magyar rendszámmal, ami kellemetlen, mert ezt már túlléptem, de ahhoz hogy kint el tudjam kezdeni ezt, ahhoz az itthoni biztosítást le kell mondanom, rendszámot leadni, stb..


No igen ám, de rendszám nélkül én nem közlekedhetek, szóval van lehetőség ideiglenes rendszámtábla igénylésre, ami a határon átmenetelkor is, és kint is használható, még lefutom a köröket a kinti honosítás érdekében?


Ui.: Ez azért meredek, mert általában ezt fordítva szokták csinálni, de nem szeretnék az autómtól megválni.


Mi a metódusa pontosan ennek a folyamatnak?

Mert találtam egy-két cikket erről, de számomra nem egyértelmű, és amúgy a bejelentett lakcímem az osztrák



2023. júl. 11. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Nehez volt munkat talalni koltozes utan?
2023. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 grafno ***** válasza:
100%

A rendszamot ne a saját kocsiddal add le.

Az illetékes finanzamthoz kell majd a kocsi össze papírja. Itt meg 1x fizetni kell majd.

[link]

Bekell menni vagy a rendőrségre vagy a BH-ra a közlekedési osztályra de jobb lenne felhívni őket. A bejelentés kb 200eu. A [link] majd segít megtalálni a legjobb biztosítást. Itt online is meglehet kötni a szerződést de célszerű a bonusmalus pontokat magyarból athozni es lebeszelni ezt is mert 0 es 8 között lehet havi 90 eu is a dif.

2023. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1#

Neeem, rám már várt a munka meg a lakás kint, meg kaptam segítséget


2#

Ezt olvastam asszem, csak nem találtam a linket.

Ja hát az a probléma igen, hogy Hauptwohnsitz-em van, és hogyha megfogna a rendőr, összetehetném a két kezem, hogyha csak borsos bírságot kapnék, és nem venné el a forgalmit, vagy a magyar rendszámot...


3#

Nagyon szépen köszönöm a részletesebb választ!

Reggel átnyálazom a linkeket, de nekem az a problémám, hogy nem tudom megoldani ezt a ne a saját autómmal adjam le a rendszámot dolgot, mert folyton ezzel közlekedek, és 1000km-et utazok Tirolból, ezért kérdeztem, hogy tudok én valami EU-s rendszámot intézni addig 1-2 hónapra, még a biztosítást, és a NOVA-t elintézem odakint?

Mert ez jelentősen megkönnyítené ezt a folyamatot

2023. júl. 11. 23:33
 5/7 A kérdező kommentje:

3#

Még annyi, hogy ezt ilyen 2-300 euróból meg lehet úszni?

2023. júl. 11. 23:34
 6/7 grafno ***** válasza:
100%

Nézd meg a kalkulátort ott kapsz egy arat majd.

[link]

Elvileg 2023tol jelentősen olcsóbb lett a nova. A co2 kibocsátást nézd meg az autókon. De most már meglehet úszni 0bol is ha kornyezetbaratabb az autod pl eu5 vagy eu6.

Itt Ausztriában 5perc alatt odaadjak a rendszamot bármelyik biztosonal ha megvan minden papírja az autónak.

2023. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6#


Köszi szépen, az a baj, hogy ez egy w203-as Mercedes...:D

Nem mai gyerek, de szerencsémre a Pappasnál volt szervizelve, úgyhogy semmi baja, viszont ez nagyon megnyugtató, hogy maga a rendszám megszerzése nem túl bürokratikus, hálás köszönet!

2023. júl. 13. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!