Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyomatékkulcsot vegyek?

Milyen nyomatékkulcsot vegyek?

Figyelt kérdés

Mi lenne az a márka amivel akár egy motort is össze mernétek rakni? Nem ez az első számú tervem és nem napi műhely használatra keresek, de megbízható kellene, hosszabb távra, hogy ne kelljen jobbat venni csak azért mert valami kritikusabb dolgot szeretnék vele szerelni. Nyilván 2-3 méretet is vennék, hogy megfelelően lefdje a tartományokat, de mivel nem ebből élek nem szeretnék valami digitális űrtechnikát venni.

King tony, Genius, Proxxon, esetleg BGS kulcsokat néztem, mindegyiknek a 35-40e Ft körüli szériáját (elég hasonlóak, gyanítom van amelyik ugyanaz), de pl. az amúgy jó hírű King Tony-nak van olcsóbb szériája is (a 20e/db körüli), nem tudom akár ezek is elég jók-e, és csak az igénybevételt bírják az olcsóbbak kevésbbé, vagy van pontosságbeli különbség is (papíron ugye nincs). Esetleg, azért nincs szükség a drágábbra mert úgyis kalibrálni kell idővel, fektessem inkább abba a különbséget?



2023. júl. 15. 04:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem sokat szerelsz, elég lesz egy obi-s saját márkás.

Az a német, kék cimkés, nem ugrik be a neve.

Kamionos cégnél BETA márkájúak voltak, és mind pontatlan volt....

Mert agyon voltak nyüstölve, azokkal húzták le a kerékanyákat, ami kb 3-400nm.

2023. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lidlben is szoktak lenni.

Féket, kereket, futóművet szereltem már vele. Youtube-on is voltak ezek tesztelve olyan +-3% a pontosságuk. Én inkább mindig 3%-al fölé szoktam lőni. Például kerékcserénél 120nm helyett 123-ra.

2023. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!