Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100ccm robogó B jogosítvánnyal...

100ccm robogó B jogosítvánnyal könnyen szemetszúr a hatóságnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10 éve van B jogosítványom, rengeteg kilómétert megtettem már autóval, alapvetően biztonságos és megfontolt vagyok, ha közlekedésről van szó. Ezt csak azért írom, mert nem "hülyegyerek" jelleggel szeretnék motorozni. Gondolkozom robogó (Yamaha Aerox) vásárlásán, viszont a plusz teljesítmény és a fogyasztás miatt a 100 ccm-es verziót preferálnám. Tudom, hogy nem vezethető B jogsival, de ha mégis ilyennel járnék városba és városon kívül, mekkora esélye van, hogy kiszúrják a rendőrök és megbüntetnek? Adásvételibe ilyenkor mit célszerű beleírni? Érdemesebb lenne egy 70 ccm-t vennem? Az mennyivel fogyaszt többet?

Nem lehurrogó, értelmes válaszokat, tapasztalatokat köszönöm!



2023. júl. 16. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Rád van írva, hogy B jogsid van csak? Nyilván nincs. Nulla közeli a lebukás veszélye, simán veheted a nevedre, az nem számít, hogy a tulajnak van-e rá jogosítványa.

Ha már jogosulatlanul vezetsz minek érnéd be 70-essel?

2023. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha a rendőr megállít, és lebukok hogy nem 50-es, hanem 100-as, akkor milyen bírsággal számolhatok? Remélem a B jogsim nem kerül veszélybe. :D

Ha több száz ezrekre büntetnék és szívnék vele, akkor leteszek a 100-asról. :)

2023. júl. 16. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Ki nem hiszem hogy szúrják. Én simán mentem a trafi felé 50-el, az Apliliámmal, és nem állítottak meg, hogy miért nem csak 40-el megyek. De ha egy igazoltatáskor megállítanak, akkor az ,már szemet szórhat , hogy a 100cm3-as Yamaha Aerox órája 120-ig van skálászva.

Én a helyedben nam kockáztatnék, mert ugyan 20 éve nem igazoltattak, és ha marad ez a tendencia, és 1x elkapnak, megbüntetnem 35 ezerre, még akkor is olcsóbban megúsztam volna mint a korlátlan A-s jogsit, ami több mint 400 ezerbe volt.

Létezik A1B jogosítvány, és nem is vészes az ára, cserébe nem kell stresszelned ha rendőrt látsz. Mögöttem pénteken jött egy szirénázva, de nyugodtan kitettem az indexet jobbra, lehúzódtam, megelőzött és ment tovább.

[link]

2023. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jogosítványt külön motorra egyenlőre nem tervezek, ha tetszeni fog ez a motoros dolog, akkor inkább 250cc jogsival kezdenék. :)
2023. júl. 16. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Eszerint 35-70E.


[link]

2023. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Jó válasz! ;) , de ha betöltötted a 24-et, akkor inkább egyből korlátlanm szerintem. Én legalábbis ezt csináltam 50-es után.
2023. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a 70-es mellett döntök inkább. Nem szeretnék ezen "stresszelni".

Érdekes, és bossszantó hogy 100ccm-es robogót nem lehet vezetni B jogsival, de a 17 évesek vezetheztek korlátlan ccm és lóerős autókat.

70 ccm-s sportosabb Aerox mennyit fogyaszthat kb? :)

2023. júl. 16. 13:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az 50-es kétütemű SX50-es Apriliám 3,5-4 litert bekajol, így gyanítom, hogy a Yamaha se sokkal takarékosabb amennyiben 2T
2023. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 1 hete vettem 50 cm3-es robogót, a bukóval úgy vtam, hogy rá ér az még, egyből ki is szúrtak, 10 ezer ft meg 3 hibavonal lett a vége.


A kérdésedre a válasz, igen, veszélyezteti a jogsid, mert ha már van pontod korábbról, ha elérted a 18-at, adhatod le az okmányirodában.


De ha nagyon trükközni akarsz, akkor vegyél olyat ami kismotorként van bejegyezve, azt vezetheted, ha betartasz minden szabályt városban, akkor tojnak majd rád. Ilyen pl. a bukó...

2023. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá jogsid, akkor tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy 100 vagy 1000 köbcenti. A büntetési tétel ugyanaz.

Viszont én a helyedben nem a rendőrtől félnék, tőlük maximum ötszámjegyű bírságot kapsz.

Gondban akkor leszel, ha közlekedési baleset részese leszel, akár vétlenként is. Ha ugyanis a helyi vajda nem adja meg neked az elsőbbséget és lendületből végigtörlöd az AMG elejét, okozva mondjuk egy laza húszmilliós károcskát, akkor a biztosító szakértője azt fogja mondani, hogy nicsak, ez a jármű nem az ami! Hiszen akkor te ezt nem is vezethetted volna! Vagyis ha nem vezeted, akkor nincs is kár, tehát tessék szépen kiperkálni az okozott kárt. KGFB érvénytelen, mert megszegted a szerződési feltételeket. És hidd el, a biztosító bevasalja rajtad.

Szóval viel Spaß, have fun!

2023. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!