Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garázsban tartott, 2 hónapja...

Garázsban tartott, 2 hónapja nem használt autónak lehet valami baja az állástól?

Figyelt kérdés
Be lehet még vajon inditani? Csak jaratni kicsit. Állitólag az kell az aksinak meg benzinnek.
máj. 14. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy beindul-e. Nekem volt olyan autóm egy A6 amit ha nem indítottunk 2-3 hétig akkor minden baja volt amikor az aki töltöttsége egy bizonyos pont alá süllyedt. Mondjuk abba az autóban minden elektromos volt és számítógép által vezérelt. De mondjuk egy idősebb Suzukinknak aminek gyakorlatilag az ablaktörlője volt csak elektromos soha semmi baja nem volt ha le is merült az aksi.
máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne járasd,az a legrosszabb. Állj ki vele,és menj vele pár km-t
máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi.


De pl egy szabad ég alatt, emelkedőn hagyott, eleve rossz futóművel/fékkel bíró autót mi csak trélerrel tudtunk elrángatni, amelyik fél évet állt így.

Kerékagyastul kellett lebontani a futóművet, egy élmény volt.

máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit járatni a lehető legrosszabb, kifejezetten káros.
máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt nem. De azért most már ér annyit az egész, hogy járj vele egy órát, lehetőleg országúton (ne városban), egyenletes sebességgel.
máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos. Én nem tudok vezetni, csak járatni tudnám. De nem tudják másra bizni. Őszig lesz így.
máj. 14. 10:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak van az ismeretségi körödben valaki, akinek van jogsija. Még annak is lenne értelme, hogy ingyen odaadnád azzal, hogy használja, tankoljon bele, amikor kell, csak annyi, hogy ha bírságot csinál (pl. gyorshajtás, tilosban parkolás), akkor azt ő fogja kifizetni, nem te. Szerintem ez egy korrekt ajánlat.
máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"Én nem tudok vezetni, csak járatni tudnám."

Akkor, ha beindul, járasd havonta egyszer, 10 percig. Mondjuk kb. 2 ezres fordulaton. Csak tartsd közben nyitva a garázsajtót.

A benzin 6 hónap alatt megromolhat, ha nem 100-as van benne. De ezen már nem tudsz segíteni.

máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:
Ha van hely a garázsban, előre vagy hátra mozdíthatod 10-20 centit. Hogy a gumikban ne keletkezzen ellaposodás.
máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!