Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma bekapcsolásakor egy kis...

Klíma bekapcsolásakor egy kis ideig kellemetlen "melegvíz szag" jön a légcsatornán,mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete írtam a kocsimról már kérdést,de nem fontos elolvasni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..


VW Transporter T4 manuális klímásról van szó,évjárat 2000.

Általában meleg motornál,de újabban úgy tapasztalom,hogy reggel hideg motornál is amikor bekapcsolom a klímát,akkor pár másodpercig ilyen kellemetlen "melegvízszag" jön a légcsatornán.Nem tudom pontosan mihez hasonlítani,de ilyen poshadt gumilabda szag,vagy mint a melevíz bojler leeresztett víz szaga. XDXD

Ez kb 5 másodperc,utána elmúlik és jön a hideg.Da igazából úgy veszem észre,hogy menet közben is valami kis fura szag van a kibocsátott hideg levegőben,"uszoda szag",vagy már nem is tudom,lehet én bolondultam meg.

A belinkelt kérdésemben az,hogy szivárog a gáz,az egy másik dolog,vagy van köze egymáshoz a kettőnek?Vagy mi van ilyenkor?

Kérném,hogy "told be a bontóba",meg rendes kocsit kéne venni" ne írjatok,ha valaki negatívan válaszol,én nem pontozom le,továbbgörgetek,nem érdekel.



2023. júl. 21. 19:22
 1/6 anonim válasza:
100%
Lehet néha nem ártana tisztíttatni is azt a szart, mielőtt beteg leszel
2023. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs leszárítva kikapcsolás előtt és így belerohad a vízpára.
2023. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszömöm,én sík hülye vagyok ezekhez.

Hogyan kell leszárítani?Vicc de eddig nem volt klímás kocsim.Van egy olyan alkatrész,hogy szárító szűrő,azt kell cserélni,vagy mi a teendő?

2023. júl. 21. 20:15
 4/6 anonim válasza:
100%
Először tisztíttasd ki, mert a jó isten tudja mi van már abban
2023. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most elsőre tisztítás, aztán arra kell ügyelni, hogy mielőtt leállítod az autót 2-3 percig hűtés nélkül fuvasd a légkondit. Ennyi elég neki hogy leszáradjon.
2023. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Klíma fertőtlenítés habbal és/vagy ózonnal, plusz új pollenszűrő (ha van benne). Utána pedig szokj rá, hogy a klíma használata esetén érkezés előtt pár perccel nyomd ki az AC gombot és így csak a venti pörög hűtés nélkül, leszárítva a vizet (némi enyhe pocsolyaszag társaságában), s nem lesz többet büdös.
2023. júl. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!