Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A pótkulcs chipje nem szokott...

A pótkulcs chipje nem szokott összehangolva lenni az autóval? (beriaszt)

Figyelt kérdés
A pótkulccsal nem működik a kocsi, beriaszt, nem tudom be sem indítani, az indításgátló leblokkolja. Már elemet is cseréltem benne, a kocsi akkuját is feltöltöttem, mégsem megy. Az eredeti kulcs most sajnos nincs nálam. Volt már valakinek ilyen? (Suzuki Vitara 2016)

2023. júl. 22. 19:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és le kellett vennem a sarukat az akksiról, különben folyamatosan riasztana
2023. júl. 22. 19:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Az akkor rossz.
2023. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint a pótkulcs rossz?
2023. júl. 22. 20:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kértdező! Ismét kevered a szezont a fazonnal! A kulcs chipje össze van párosítva az autó indításgátlójával, ezt max akkor tudja elfelejteni ha számítógépes diagnosztikával törlik a vezérlőből.

De neked nem ezzel van bajod, hanem a riasztóval, az felejhette el a kulccsal való párosítást mikor lemerült az elem, és a riasztó is megszakít pár létfontosságú vezetéket. A kulcs párosításának általában megvan a módszere. Erre meg vannak a youtube-on videók pl:

https://www.youtube.com/watch?v=ydAAIfgDRDM

2023. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egyik közkedvelt autólopási módszer hogy lemásolják a fizikai pót-kulcsot (fusi szervízben), te megkapod a használhatatlan másolatot ők meg az eredeti pótkulcsal a lakásod mellől ellopják a kocsit. Utólag kocsi nélkül már nem jössz rá hogy a két kulcsból az egyik úgyse nyitná a riasztót inmobilizert..
2023. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 újonnan lett véve az autó, a pótkulcs is gyári.
2023. aug. 16. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha átadáskor működött és most nem, akkor gyanús hogy valakinek van egy kulcsa az autódhoz aki nem te vagy...
2023. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az kizárt hogy másnak is van. Viszont még a 7 év alatt sosem próbáltam ki, csak most amikor nem volt nálam az eredeti kulcs. Októberben tudok elmenni a márkaszervízbe, ahol össze tudják majd hangolni.
2023. aug. 16. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Tedd meg mihamarabb és ott helyben próbáld is ki, akkor biztonságban leszel.
2023. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!