Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szervizben meg tudják állapita...

Szervizben meg tudják állapitani, hogy az olaj milyen régi, kell-e olajcsere?

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 19:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"nem olyan ökör összeg egy olajcsere."


40-50k szűrő cserével?

2023. júl. 24. 06:36
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak otthon 20 ezer vagy ha van haver aki segít.
2023. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Fontolgattam, hogy hosszabb távon megtanuljam magam végezni, de eladáskor pozitívum, ha meg tudom mutatni a szerviz számlákat a rendszeres olajcseréről. Reméltem, hogy valahogy megállapítható, hogy az eladó igazat mondott-e a friss olajról, nem bántam volna elkerülni most ezt a kiadást, de ha nem lehet, egye fene, egy annyit ráköltök. Ezer kilométerenként 5e, nem vészes.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. júl. 24. 09:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

""nem olyan ökör összeg egy olajcsere."


40-50k szűrő cserével?"


Igen, márkaszervizben ennyi. Ha otthon magadnak csinálod, akkor jó minőségből 25-30e-ből megáll. Egy autó éves fenntartásához képest nem olyan hatalmas összeg, hogy megérje kockáztatni, csak hogy ezen spórolj. Szerintem.

Ránézésre nem lehet megállapítani hogy pontosan mikor volt cserélve. Egy akkreditált labortól egy GC-MS vizsgálat pedig önmagában többe kerülne, mint egy olajcsere. Akkor meg mi értelme lenne? Olcsóbb ha lecseréled.

Hála istennek az Opelemről tavaly lejárt a garancia. Egy olajcsere + első műszaki vizsgáért (az autóhoz hozzányúlni nem kellett, csak vizsgadíj) is 120.000-et gombol le a márkaszerviz. Úgy voltam vele, hogy a garancia miatt legyen. Most, hogy lejárt, töredék áron megcsinálom magamnak. Gondolkodtam azon is, hogy oké, de a szervizkönyvben a pecsételésekkel mi lesz... De! A mai árak mellett esélytelen hogy megint új autóm legyen. Jobbat, fiatalabbat a közeljövőben nem fogok tudni venni. Most 5 éves a kocsi. Kevés km-es, teljesen újszerű. Vigyázok rá, garázsban tartom. Amikor sóznak ki se hozom. Még 5-8 évig biztosan megtartom és akkor sem lesz egy kimondottan lelakott ütött-kopott autó. Egy tízen éves autónál pedig szerintem inkább fontosabb a pillanatnyi állapot és hogy első tulajos, nem valami lekövethetetlen import. Mintsem a szervizszámlák lobogtatása tízen évvel azelőttről. De ha nagyon akarod, az olaj, olajszűrő, leeresztő csavar tömítéséről szóló számlákat szépen elrakod és tudod mutogatni, ha neked ez fontos.

2023. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

...a másik meg: fogalmad nincs mikor volt legutoljára cserélve az olaj, de amiatt aggódsz, hogy nem lesz nálad dokumentálva a márkaszervizes olajcsere?! Ez csak nekem ellentmondás? Mert ezek szerint eddig sem volt olyan pedánsan vezetve az a szervizdokumentáció. Akkor meg szerintem már édes mindegy.

Én magamnak írok kézzel minden történést egy füzetbe az autóval kapcsolatban. Ezt sem a későbbi eladás miatt csinálom. Hanem hogy pontosan tudjam mi, mikor, milyen futásnál, mire lett cserélve az autóban. Saját magamban megbízok, így bőven elég egy kézzel írott feljegyzés. Ahogy írtam esetleg 10-13 évesen fogom eladni a kocsi. Ha valaki ilyen idős autónál is ragaszkodik a márkaszervizes pecsétekhez, nem elég neki az autó állapota, az hogy első tulajos, nem hiszi el a saját feljegyzéseimet, az már legyen az ő baja!

A te esetedben ha jól sejtem használt autóról van szó és fogalmad sincs mi mikor lett rajta cserélve, így még a legutolsó olajcseréről sincs infó. Az árát sokallod a cserének, de a nálad vezetett szervizszámlák miatt aggódsz?! Nem teljesen értelek...

2023. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!