Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.8t utàn egy 131 lovas 1.9pd...

1.8t utàn egy 131 lovas 1.9pd mennyivel lenne gyengèbb érzetre?

Figyelt kérdés
1.8t-m volt, de most ilyen kocsira fogok vàltani. még nem vezettem dízelt, csak ültem az anyóson 1.9pd-ben, és elég jól ment érzetre, és az csak a 101 lovas volt. mennyire érezném gyengébbnek a pd-t? azért 50 lóerővel gyengébb, és nem olyan pörgős motor, de nyomatéksabb, és egy chippel el lehet érni 400 nm nyomatékot, ami azért jóval több mint az 1.8t-ben, és hamarabb is jön meg a nyomás.
2023. júl. 27. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Dízelnél a nagy nyomaték miatt sokkal kisebb fordulatszám tartományban, viszont nagyobb "menés" lesz az érzet.

Nagy tempónál pl autópályán hacsak nem tákolod szét azt a TDI-t akkor az 1.8T lenyomja bármikor, de 100-ig a TDI-ben nagy a potenciál

2023. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal. Lomha dög az 1.9 PD, ráadásul szar is. Akkor inkább keress 2.0 CR-t, nem csak sokkal megbízhatóbb, de megy is.
2023. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
#2 Én se értem ezt a hypeot ez a szar körül, 2.0tdi-vel agyonütöm bármelyik 1.9et.
2023. júl. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
már meg van hogy melyik autó lesz, mondjuk úgy hogy nincs vàlasztàsom. azért az 1.9pd egy elég jó hírben álló motor, hiàba van 1-2 típushibàja, de mindegyiknek van
2023. júl. 27. 16:55
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

#4 Az 1.9 PD a legkevésbé SEM jó hírben álló motor, sőt, a legrosszabbak között emlegetik.


Egyetlen egy embertípus létezik, amelyik szerint jók: a 18-19 éves fiatal gyökerek, akik első autónak vettek egy négyesgolfot PD-vel és azt hiszik menők. Szerintük jó. De még közülük is nagyon sokan tesznek a "jó" jelző mellé egy kiegészítést, miszerint csak a korai X beszállítóval készült motorok rosszak, a többi jó. De nem jó a többi sem.


De amúgy sokszor leírtam már, leírom újra: ha a PD olyan jó, akkor miért nem foglalkozott vele egyetlen gyártó sem? Senkinek eszébe sem jutott PD motort fejleszteni, sőt, maga a Volkswagen is alig 15 évig nyüstölte ezt a témát, ami motorfejlesztésben elég kevésnek minősül, az igazán jó motorkonstrukciók sokszor 20-30, akár 40 éven át fejlesztve vannak (pl. Opel 1.7 dízel, Ford 1.6 szívóbenzin, stb). Ehhez képest a 15 az semmi, mert a VW is belátta, hogy egy zsákutca és szar.

2023. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5-ös, azért mert te ezt írod még nem úgy van… 10-ből 9 ember azt mondja, hogy ez egy megbízható motor, csak az nem, aki nem tudja felfogni, hogy attól hogy valami jó, még el tud romlani, és ugyanúgy költeni kell rà, főleg egy 20 éves autóban. érdekes, a becsületesnepper is azt mondja, hogy ez egy nagyon megbízható motor, a vezess tv tesztben is azt mondják az 1 millió kilómétert futott skoda superb pd-re. nekik jobban elhiszem, mint neked. nem is tudom hogy miért mentél bele ebben a témába, azt meg főleg nem értem, hogy miért mentél bele abba, hogy a 18 éves gyökerek szerint jó ez a motor. nem értem miért kell túlkomplikàlni, meg belemenni abba, hogy más gyártó miért nem foglalkozott ezzel a motorral, stb. mit kell vergődni ennyit egy 20 éves kocsin? alapjában jo motor, de nyílvàn vannak típushibái, mint minden motornak, és ennyi.
2023. júl. 27. 17:15
 7/18 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Bár így elsőre "hasznos"-t nyomtam az #5-ös válaszolóra, így átgondolva, inkább "félig-meddig"-et nyomnék.


Abban tökéletesen igaza van, hogy a Pumpe-düse (PDTDI) mint technika valóban halott vonal lett a VW-nél, hiszen nagyjából 2007-2008 környékén ők is átáltak a Common rail (CRTDI) motorokra.


Az viszont nem hülyeség, hogy az 1.9PDTDI egy jó motor, tulajdonképpen a 2.0PDTDI se rossz motor. A rossz hírnevét a PD elemek valószínűsíthető magas számú meghibásodása hozza, ami ugye beszállító függő, Bosch vagy Siemens.


Nyilván ezek cseréje, mondjuk egy 1 milliós autónál már lehet horror összeg az autó árához képest, de én egyébként az egész PDTDI technológiát nem tartom egy betegágynak.

2023. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

"azért mert te ezt írod még nem úgy van"

Nem is mondtam, hogy azért van így, mert én ezt mondtam. Azért van így, mert így van.


"10-ből 9 ember azt mondja, hogy ez egy megbízható motor"

10 TULAJBÓL 9 lehet, hogy ezt mondja, de a tulajok elfogultak, ráadásul a hasznos véleménynyilvánításhoz sincsen elegendő információ forrásuk (1 példa nem példa, 1 példára soha nem építünk átfogó véleményt).

10-ből 9 szakember, aki ért is hozzá, ismeri őket, sokat csinált már és pontosan képben van a hibáival, az azt fogja mondani, hogy az egyik legmegbízhatatlanabb motorok a piacon.


"aki nem tudja felfogni, hogy attól hogy valami jó, még el tud romlani, és ugyanúgy költeni kell rà, főleg egy 20 éves autóban"

Ezt nem is vonom kétségbe. De ezek újonnan is szarok voltak. 100-120 ezer környékén elkezdenek megdögleni a PD elemek. Oké, mennek bele a kilométerek, előjönnek a gondok. Ez oké. De a véleményt mindig a konkurenciához viszonyítva mondjuk. Ha a PD elemeket 150 ezer után ki kell hajítani, a CR meg 400 ezret elmegy megbontás nélkül, AKKOR A PD SZAR!


"nekik jobban elhiszem, mint neked"

Ez engem a legkevésbé sem érdekel. Véleményt kértél, elmondtam. Isten ments, hogy az ő véleményüket kritizáljam, viszont VELED ellentétben én nem az internetről szedem össze a véleményemet.


"a 18 éves gyökerek szerint jó ez a motor"

Mert a PD-s VW Golfoknál kizárólag a BMW 316 a klasszikusabb hülyegyerekautó. Ez nem újkeletű dolog, 15 éve létezik a fiatalok TDI-ért való rajongása. Fogalmam sincs, hogy miért, de ez a bizonyos réteg arra veri, hogy tédéjí, röfög és füstöl. Annál talán nem is kell többet mondanom, hogy "smoke & charm". Ez az egy kifejezés mindent elmond a PD-ről és a PD-t kedvelő csoportról. 18 éves hülyegyerekek választása a PD.


"nem értem miért kell túlkomplikàlni, meg belemenni abba, hogy más gyártó miért nem foglalkozott ezzel a motorral"

Ami jó, azt másolják. Ami nem jó, azt nem másolják. Ilyen egyszerű. Mit nem értesz?

2023. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hihetetlen hogy mennyit vergődsz itt egy 20 éves autón, mint ha az ember valami 40 milliós új autót készülne venni. Ha annyira szar motor, mint ahogy te beállítod, akkor miért olyan népszerű? És nem csak a 18 éves gyökerek körében. A becsületesnepper aki sokkal több autót vett már, látott amit te valaha életedben fogsz, annak vonod a szavát kétségbe. Azt mondja hogy megbízható, a pd elemekre kell figyleni, időben megcsináltatni aztán annyi. A véleményedet meg ki kérte ki?Mert én biztos nem. Nem azt kértem hogy elkezdjél itt nekem elemezgetni, meg fél oldalas f*szságokat írogatni, mert rajtad kívül senkit nem érdekel.Én arra voltam kíváncsi, hogy érzésre mennyivel rosszabb. Valami féle erekciód van arra, hogy neked adjanak igazat mindenképp? Nem tudom ki nem látja be a tényeket. Ha annyira szar lenne ez a motor, akkor mindenhol ezt írnák a neten, és senki nem is keresne ilyen motorral autót. Annak ellenére hogy ennyire szar motor, még mindig az egyik legkeresettebb az öreg használtautók piacán
2023. júl. 27. 19:14
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Azert nepszeru mert a nepitelet lenyomta az arat es olcson hozzajutsz.

En meg nem talalkoztam olyannal, aki kifejezetten PD-s motort keresne. 🙂


A kerdesedre valaszolva, szerintem joval lomhabb mint az 1.8 turbos benzines. Hiaba huzod fel a PD-s dizelt 400Nm-re, az csak a motor. A vegattetel miatt a benzin erosebb, erzetre is.

2023. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!