Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit érdemes/illik használt...

Mennyit érdemes/illik használtautó árából alkudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8-9M körül nézelődtem autókat, természetesen az lenne a legjobb, ha minél olcsóbban megtudnám oldani. Szerintetek ilyen árnál mennyi lehet az az összeg, ahol még nem sérteném meg az eladót, vagy nem tűnnék komolytalannak? Vásároltam már autót, viszont az ezen ár töredékéért volt, szóval még nincs túl sok tapasztalatom ebben.

A választ előre is köszi!



2023. júl. 27. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
10% mindenkeppen. De ne érdekeljen, hogy megbantod-e. Nem arabok vagyunk.
2023. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ez egy elég nehéz kérdés szerintem, mert ha pl nagyon jó vétel az autó ezért az árért is, most csúnyán mondom c1gánykodás egyáltalán alkudozni, mert az eladónak is bedurran az agya, hogy lehet 2-en még vitték volna aznap. Tudok ilyen történetről is, ahol csak azért nyerte meg az ismerősöm a kocsit, mert nem hangzott c típusúnak telefonba, így kevésbé tartotta neki rizikósnak eladni azonnal a kocsit.


Ha olyan az autó ami nehezebben eladható, ott azért lehet pár százezret alkudni, de ott is fontos, hogy ne úgy hívd fel már az eladót, hogy mennyit engedsz a feléből, vagy mi a vége?


Ez nagyon komolytalan, ha komoly vevő vagy, azt azért látják, főleg ha dílertől veszed. Akkor van némi mozgástér.


Magánszemélynél is nézd át az autót, ne mutass nagy lelkesedést, ha patika is a kocsi, maradj komoly, tárgyaljatok, senki nem árulni akar, hanem eladni. Nyilván íratlan szabály, hogy az ár irányár használtautónál.


Tényleg nincs erre általános szabály, ha komolyan gondolod, lehet próbálkozni, max nemet mondanak, aztán max megveszed annyiért.

2023. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%

Na ezt úgy kell csinálni, hogy ha pl egy autó 1 misiért van meghirdetve, akkor odaírod: "200 kp és már megyek is érte tesokám"

Értelemszeűen arányosan egy 10 misis autónál "2 misi tesom es ot vagyok"

2023. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkudni csak akkor lehet, ha van "alapja". Ha egy tök jó állapotú autót hirdetnek, amit ha nem te, akkor a 100 másik jelentkezőből valaki visz el, akkor abból nem lehet. Ha viszont a hirdetésben leírtakkal ellentétben vannak karcok, rozsda, olajcseppek, bármi amit javítani kell, akkor legalább a javítás saccolt összegét megpróbálnám lealkudni. Persze ha direkt így volt meghirdetve, akkor ott megint más a helyzet. Egy viszonylag jó állapotú autónál nem lehet "csak úgy" lealkudni, mert te annyiért akarod megvenni.
2023. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Háááát nem is tudom.

Mindenki mondja hogy alkudni szoktak/kell/illik, stb.

Személy szerint én olyan lökött vagyok, hogy megkérdem mennyi, aztán amikor megkapom a választ, eldöntöm, hogy megéri vagy nem.

Ha jó az ár viszem, ha nem, akkor tovább lépek.

Eszembe nem jutna alkudni.

2023. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
8-9M-ert használtat veszel? Én nem tenném...
2023. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Átírás költségét , jó állapotú esetén . Rosszabb pár hibásnál a javitást is meglehet beezélni . Eredetvizsga legyen , probskör és szerelővel nezesd át . Simán átvágnak tünetmentes ronccsal amikor vizsgara viszed kiderülnek a bajok . Én tuti nem vennék használtat 9 milkóért .
2023. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. I3-as BMW-ket nézegettem, sajnos ennyi pénzért még nincs normális új elektromos autó, ezen felül leginkább még az új autók gyors értékvesztése miatt félek tőlük.
2023. júl. 29. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
#8: az új értékvesztes a BMW-nél valóban gáz, de a legtöbb gyártónál már egyáltalán nem jellemző.
2023. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha a hirdetésben benn van,hogy az ár fix,akkor ne alkudozz,viszont van,hogy odaírják,hogy az ár alkuképes,akkor mindenképpen alkudj!
2023. aug. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!