Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóklíma fertőtlenítés olyan...

Autóklíma fertőtlenítés olyan "klímabomba" spray-el ér valamit?

Figyelt kérdés

Youtube csatornán vannak ilyen videók,hogy anyósülés elé le kell tenni a spray-t,klíma maxon és belső keringetésnél fel kell oldani a palackot,és akkor a tartalma körbe járja a légcsatornákat.

Ér valamit ez,vagy inkább rendes klímás szakember fertőtlenítse?



#autóklíma #klíma fertőtlenítés #klímabomba spray
2023. júl. 28. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a klímás se csinál többet . Én az elparologtatot fujom be, annak több értelme van.
2023. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem igazán, inkább csak légfrissítő, de nem, vagy csak alig fertőtlenít.


#1 A klímás ózonnal fertőtlenít, ami az egyik legerősebb oxidálószer és minden élő szervezetet elpusztít. Nem megöli, elpusztítja. Megsemmisíti. Emiatt nagyon komoly előírások vonatkoznak rá, hétköznapi ember felhasználására tilos forgalmazni. Így nyilvánvalóan a klímabombák is jóval gyengébb anyagokkal helyettesítik, amiknél már az is kérdőjeles, hogy egyáltalán megölik-e a penészt/gombát, de legjobb esetben még ha meg is ölik, nem pusztítják azt el és a döglött gomba maradványain nagyon gyorsan újra megjelenik.


Szóval de... sokkal többet csinál a klímás.

2023. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
26%

A kettes válaszadó valószinűleg klimás, vagy nem tanult fizikát. De szerintem klimás.

A lényeg, hogy a legionetta baktérium dolog, egy picit túl van fújva: igen, okozott haláleseteket, igen, kell tisztitani a klimát.

DE: néhány fizikai tény: egy autó klimája nyáron +60-70 fok, télen -10-15 fok, ez simán gyilkolja önmagában az aadot bacikat. Kedves kettes, ha te másképp gondolod, irány egy jó szakmunkásképző.

Szóval innentől alapból nem szükséges a tisztitás, de ok, a hülyék kedvééért legyen az. Befújod a sima klimaspraj-jel, és az áttisztitja az egész rendszert.

2023. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Szóval tételezzük fel, hogy klímás vagyok. Ebben az esetben én ezt a témát nagyon jól ismerem, lehet tanultam is, minden nap ezzel foglalkozom és pontosan tudom, hogy mi hogyan működik.


Erre neked az a gondolatod támad, hogy te márpedig jobban tudod nálam, a klímásnál. Mert nyilván jobban tudod, elvégre te zseni vagy, mindenkinél mindent jobban tudsz. A szakember tudása szart sem ér a tiéd mellett.


Érdemben is reagálva a válaszodra, ha tudnál olvasni, akkor írtam valamit, ami a válaszodat cáfolja:


"a döglött gomba maradványain nagyon gyorsan újra megjelenik"


Oké, a meleg mondjuk hogy megöli a gombát. Aztán beülsz az autóba, bekapcsolod a klímát és fél óra múlva újra ott a gomba. Na akkor most mennyit ér az, amit mondtál?

2023. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És hol van a gomba a klimaban ?
2023. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi olyat használunk, amit a szellőzőkbe és a bemenő légcsatornába kell fújni, az igencsak sokat ér
2023. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 A párologtató alatt, a víz javarésze kifolyik az elvezetőn, de nem mind, meg akár el is lehet dugulva a kivezető. Szóval vizes a rendszer. Ahol pedig víz van, ott megjelenik a gomba.


Ezért ajánlott megérkezés előtt 5 perccel kikapcsolni a klímát és natúr külső levegővel max fordulaton nyomni a ventilátort, hogy kiszárítsa a rendszert és sokkal kisebb az esélye a gombának. Csak ezt kb. senki sem csinálja meg. 10-ből 9 autó gombás, akár tudnak róla, akár nem.

2023. júl. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!